Technologie » Internet

„Psycho” dokonał napadu na kryptowalutę

„Psycho” dokonał napadu na kryptowalutę
Zobacz więcej zdjęć »
Domniemany haker pojawił się w amerykańskim sądzie federalnym, aby odpowiedzieć na zarzuty związane z kradzieżą co najmniej 1,4 mln USD kryptowaluty w grudniu 2017 r.

Anthony Tyler Nashatka, mieszkaniec Nowego Jorku, jest oskarżany o spiskowanie w celu kradzieży funduszy z platformy wymiany kryptowalut EtherTelta. Zgodnie z aktem oskarżenia Nashatka (znany również jako „Psycho”) najpierw kupił dane osobowe CEO EtherDelty, Zachary'ego Coburna, na dark web. Mówi się, że Nashatka skontaktował się ze swoim brytyjskim wspólnikiem, Elliottem Guntonem, i opracował plan naruszenia bezpieczeństwa kont giełdy kryptowalut. Gunton rzekomo zastosował techniki socjotechniki, aby oszukać operatora telefonu komórkowego Coburna, aby po cichu przekierowywać połączenia na numer Google Voice pod kontrolą duo. Dzięki temu można było ominąć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na kontach internetowych Coburna, przesyłając e-maile, które pomagały ominąć wielowarstwową ochronę na innych kontach internetowych należących do szefa EtherDelty.

Nashatka rzekomo wykorzystał swoje nowe uprawnienia do ingerowania w ustawienia DNS EtherDelty, wysyłając użytkowników strony do fałszywej sklonowanej wersji strony internetowej giełdy kryptowalut oraz przechwytując poświadczenia konta i klucze prywatne. Na podstawie tych informacji rzekomo Nashatka i Gunton wycofali środki z setek rachunków kryptowalutowych. Mówi się, że jedna nienazwana ofiara pobrała 800 000 USD ze swojego konta EtherDelta i zdeponowała w portfelu kryptowaluty kontrolowanym przez Guntona i Nashatkę.

Jeśli Nashatka zostanie uznany za winnego wszystkich zarzutów, może zostać skazany na maksymalnie 40 lat więzienia i zostać ukarany grzywną w wysokości co najmniej 2,8 miliona dolarów.

A co do Elliotta Guntona? Gunton został skazany na 20 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 509 000 USD przez sąd w Wielkiej Brytanii w sierpniu, po tym, jak przyznał się do sprzedaży usług hakerskich i skradzionych danych osobowych w celu szyfrowania. Wcześniej został skazany za udział w włamaniu do TalkTalk w 2016 roku .

Pod koniec września 2019 r. Policja brytyjska ujawniła, że sprzedała na aukcji ponad 240 000 funtów kryptowaluty , którą skonfiskowała od Guntona. Tymczasem rodzice Guntona również znaleźli się w trudnej sytuacji - po tym, jak przyznali, że pomogli synowi, przenosząc skradzioną kryptowalutę z zajętego portfela bitcoinów . Jakby rodzina Gunton nie miała wystarczająco dużo zmartwień, 19-letnia Elliott stoi teraz w obliczu zarzutów związanych z atakami na klientów EtherDelty.

 

Żródło: BitdefenderRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »