Zdrowie » Medycyna

QNeuro – nowa jakość diagnostyki i leczenia epilepsji

QNeuro to system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę.

QNeuro to system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę. Dzięki połączeniu specjalnie stworzonych narzędzi diagnostycznych z cyfrową bazą wiedzy i danych medycznych, QNeuro umożliwi postawienie najlepszej diagnozy oraz dobranie najbardziej odpowiedniej terapii dla chorego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W Polsce jest ponad 400 tys. osób chorych na padaczkę. Neurologów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Epileptologii jest około 300, z czego zaledwie 10% z nich jest certyfikowanych jako specjalistów epileptologii. Potrzebne są rozwiązania, które ułatwią pacjentom dostęp do badań encefalograficznych (EEG – badanie przepływu fal mózgowych), konsultacji ze specjalistami oraz stałego nadzoru nad przebiegiem ich choroby. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, dr n. med. Piotr Zwoliński, specjalista-epileptolog, który od wielu lat pomaga chorym na padaczkę, stworzył projekt QNeuro.

– QNeuro to kompletny system opieki nad osobami chorymi na epilepsję. Dzięki zastosowaniu rozwiązań telemedycyny będziemy mieli możliwość prowadzenia pacjenta od A do Z – z historią choroby, danymi medycznymi i zdalną pomocą: w diagnostyce, terapii i nagłych wypadkach – tłumaczy dr n. med. Piotr Zwoliński.

System ten będzie składał się z: bazy mEngine – portalu chmurowego do prowadzenia chorych, urządzeń diagnostycznych homeEEG/homeVEEG do samodzielnego wykonywania badań elektroencefalograficznych w warunkach domowych oraz elektronicznej bazy wiedzy EpiEngine. Poza gromadzeniem danych demograficznych, historii choroby oraz aktualnej wiedzy na temat epileptologii, EpiEngine będzie wsparciem dla lekarza w zakresie diagnostyki i terapii padaczki, a także umożliwi pacjentom e-konsultacje z dowolnie wybranym specjalistą zarejestrowanym w systemie.

Jak wyjaśnia Jacek Mazurek, Prezes Zarządu enQuant, firmy realizującej projekt: – Kluczowym zagadnieniem technologicznym w projekcie oraz wyzwaniem w terapii padaczki jest rozwój inteligentnego i samouczącego się systemuJego stworzenie wprowadzi zupełnie nowy, bardzo potrzebny standard opieki nad chorymi, a przede wszystkim otworzy dostęp do diagnostyki i konsultacji specjalistycznych.

QNeuro zapewnia całodobową opiekę medyczną. Chory będzie na bieżąco informowany o postępach terapii i ewentualnych kryzysach wymagających interwencji oraz działań medycznych.

QNeuro zapewnia chorym nieograniczony dostęp do opieki lekarzy specjalistów oraz możliwość przeprowadzenia badań w dowolnym momencie. Osoby zainteresowane udziałem w testach systemu mogą zgłaszać się poprzez wysłanie danych na adres pacjent[at]qneuro.pl. Realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2017-18. Pacjenci mogą zgłaszać firmie enQuant problemy jakie napotykają w tradycyjnej opiece medycznej. W związku z tym, że system jest na etapie wdrażania, istnieje możliwość rozszerzenia oprogramowania o funkcjonalności ułatwiające terapię. Sugestie można zgłaszać na adres: opinie[at]qneuro.pl.

 QNeuro – jeden z pierwszych na świecie systemów dedykowanych osobom chorym na epilepsję, dzięki któremu poprawi się jakość życia pacjentów z padaczką. Ten innowacyjny system diagnozowania i terapii osób chorych na padaczkę, wykorzystuje najnowszej generacji urządzenia do domowych pomiarów EEG (homeEEG i homeVEEG) oraz wyjątkową bazę wiedzy i platformę wspierania decyzji w zakresie diagnostyki i leczenia epilepsji (EpiEngine). QNeuro zawiera komplet funkcjonalności niezbędnych dla kompleksowego prowadzenia pacjenta, z elektroniczną historią choroby, danymi medycznymi dostępnymi online i zdalną pomocą lekarza, zarówno w nagłych przypadkach, jak i w diagnostyce i terapii chorego. Takie rozwiązanie to przełom w wykrywaniu i leczeniu epilepsji –stan pacjentów będzie monitorowany zdalnie przez lekarza, a chorzy nie będą musieli czekać w kolejkach na wizytę u specjalisty w przychodniach zdrowia, klinikach czy szpitalach.

Realizatorem projektu jest firma enQuant Sp. z o.o., działająca na rynku projektowania i wdrażania rozwiązań telekom i IT w finansach, ubezpieczeniach, energetyce i zdrowiu. enQuant współpracuje z ośrodkami B+R, Politechniką Warszawską i Polską Akademią Nauk w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej i IT.

Projekt QNeuro współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »