Firma » Biznes

Razem dla przyszłości wolnej od plastiku

Razem dla przyszłości wolnej od plastiku: GROHE i everwave oczyszczają zbiorniki wodne z odpadów

·         30 ton odpadów: akcja oczyszczania sztucznego jeziora w Bośni i Hercegowinie

·         Wspólnymi siłami: GROHE i everwave wspólnie przeciw globalnemu kryzysowi zanieczyszczenia wód odpadami

·         Woda prosto z baterii kuchennej, czyli jak system GROHE Blue pomaga wyeliminować plastik z codziennego życia

 

Według najnowszych prognoz do 2050 roku stężenie odpadów plastikowych w oceanach może wzrosnąć czterokrotnie. Skutki tego zjawiska będą odczuwalne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. To zatrważająca informacja, która pojawiła się w opublikowanym ostatnio sprawozdaniu organizacji WWF. Zawiera ono najnowszą analizę stopnia zanieczyszczenia oceanów tworzywami sztucznymi. WWF podkreśla, że podjęcie natychmiastowych działań jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. GROHE, światowy producent kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, intensyfikuje swoje działania na rzecz zapobiegania problemowi zanieczyszczenia środowiska naturalnego plastikiem. Firma GROHE oferuje produkty, którą pomagają zmniejszyć ilość plastikowych odpadów w domu, usuwa zbędny plastik ze swoich opakowań oraz wspiera powstawanie innowacyjnych technologii oczyszczania wód. Wszystko to w ramach rozpoczętej w 2018 roku inicjatywy „Less Plastic”.

Wielki sukces kampanii „Made for your water”

Gdy mowa o ochronie naturalnych źródeł wody, marka GROHE wierzy w połączenie odpowiedzialności indywidualnej i organizacyjnej. Firma połączyła zatem siły z niemiecką pozarządową organizacją everwave[1], która stworzyła zaawansowaną technologicznie łódź “CollectiX”, służącą do wyławiania śmieci ze zbiorników wodnych.  W lutym 2022 roku w ramach tej współpracy zebrano 30 ton odpadów z akwenu Bočac w Bośni i Hercegowinie – to waga ponad miliona półtoralitrowych butelek PET[2]. Wyposażona w system analizy składu odpadów łódź oczyszcza wodę od różnego rodzaju plastikowych opakowań i innych przedmiotów, które mają negatywny wpływ na ekosystem. Ostatnim etapem jest wprowadzenie jak największej ilości materiałów pozyskanych z tego surowca z powrotem do obiegu, czyli recykling.

Akcja sprzątania zbiorników wodnych jest bezpośrednim wynikiem kampanii GROHE „Made for your water" (w wersji pol.: „Wyprodukowano dla polskiej wody”), w ramach której marka GROHE zobowiązała się do zebrania jednego kilograma odpadów z europejskich wód za każdy zakup systemu GROHE Blue w terminie między 1 sierpnia a 31 grudnia 2021 roku w regionie EMENA. Konsumenci mieli okazję bezpośrednio przyczynić się do oczyszczenia środowiska naturalnego, eliminując ze swojego, codziennego życia plastikowe butelki jednorazowego użytku i zyskując przy tym więcej wygody. Innowacyjny system kuchenny GROHE Blue zapewnia przefiltrowaną, schłodzoną, niegazowaną, lekko lub mocno gazowaną wodę prosto z baterii kuchennej. Zainstalowanie w domu systemu GROHE Blue może znacząco zmniejszyć zużycie plastiku dzięki możliwości uniknięcia zakupu przez czteroosobową rodzinę do 800 jednorazowych butelek rocznie[3].

 

"Możliwość przyczyniania się do zmian i uczestniczenia w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju staje się coraz ważniejsza dla gospodarstw domowych na całym świecie – zwłaszcza od czasu pandemii. Cieszymy się z sukcesu naszej kampanii GROHE Blue „Made for your water”, dzięki której umożliwiliśmy wielu konsumentom łatwiejsze wprowadzenie zmian w kierunku bardziej ekologicznego stylu życia.  Razem udało nam się jednocześnie aktywnie przyczynić się do oczyszczenia istotnych zbiorników wodnych z plastikowych odpadów. Nie wystarczy natomiast tylko przeciwdziałać dalszemu zanieczyszczaniu środowiska plastikiem. Jako firma musimy dołożyć wszelkich starań, aby przywrócić równowagę delikatnym ekosystemom, które obecnie odczuwają skutki działalności człowieka. Kryzys związany ze skażeniem wód tworzywami sztucznymi to problem, który można rozwiązać tylko wspólnymi siłami. Dlatego jesteśmy szczególnie wdzięczni za nasze silne partnerstwo z organizacją everwave i zaufanie, jakim konsumenci obdarzają nasze produkty” mówi Jonas Brennwald, leader LIXIL EMENA i Co-CEO Grohe AG.

 

Siła partnerstwa: wspólne rozwiązywanie problemu skażenia wód plastikiem

Ostatnia akcja sprzątania zbiornika wodnego Bocac w Bośni i Hercegowinie jest jednym z głównych założeń długotrwałej współpracy GROHE z everwave, organizacją, która wykorzystuje innowacyjne technologie, aby zbierać plastikowe odpady z rzek i jezior, zanim trafią one do oceanów. Partnerzy razem angażują się w edukację, aby uświadomić ludziom, jak poważny wpływ na ekosystemy mają plastikowe odpady i zmotywować konsumentów do rezygnacji z plastiku.

 

„Jesteśmy dumni, że mamy w firmie GROHE partnera, który podziela naszą wizję lepszej, wolnej od plastiku przyszłości, i z którym możemy podnosić świadomość na temat panującego kryzysu oraz podejmować konkretne działania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne projekty" mówi Clemens Feigl, CEO i współzałożyciel Everwave.[1] Wcześniej Pacific Garbage Screening

[2] Średnia waga dla jednorazowych butelek PET 1,5l wynosi 29,47g zgodnie z badaniem AKÖG ÖKO-Index 2019:

: https://www.bgvz.de/downloads/pdfs/PreisLeistungsVerhaeltnis-Gewichtsreduktion-BGVZ.pdf

[3] Environmental Action Germany (DUH): https://www.duh.de/mehrweg-klimaschutz0/einweg-plastikflaschenRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaGOW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »