Firma » Biznes

Rekordowe zainteresowanie bardziej zrównoważonymi produktami IT

W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu TCO Certified, generacja 9 wykazała rekordowe zainteresowanie zrównoważonymi produktami IT. Mimo że kryteria dotyczące produkcji odpowiedzialnej społecznie są bardziej rygorystyczne, lista produktów IT spełniających wymagania jest dłuższa niż kiedykolwiek.

W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu TCO Certified generacji 9, TCO Development odnotował rekordowe zainteresowanie certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla produktów IT. Ogłoszone 1 grudnia 2021 kryteria skupiają się zarówno na środowisku, jak i społeczeństwie, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym w łańcuchach dostaw. Działania te mają na celu znalezienie nowych rozwiązań w zakresie używanych substancji chemicznych, lepsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz większą przejrzystość wszystkich procesów.

Zainteresowanie branży IT nową generacją jest ogromne. Podsumowując pierwsze trzy miesiące po wprowadzeniu na rynek, więcej produktów niż kiedykolwiek wcześniej uzyskało certyfikaty nowej generacji.

W trzy miesiące od wprowadzenia na rynek poprzedniej generacji wymogów w 2018 r., 144 produkty zostały certyfikowane zgodnie z ówczesnym zestawem kryteriów weryfikacji. Tym razem na liście znalazły się 393 certyfikowane produkty, co oznacza wzrost o ponad 170%. Liczba marek posiadających certyfikowane produkty wzrosła ponad dwukrotnie - z 6 do 14.

– Osiągnięcie prawdziwie zrównoważonych produktów IT to ciężka praca, polegająca na ciągłym doskonaleniu w zakresie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Dzięki TCO Certified generacji 9 stawiamy kolejny, ważny krok na tej drodze. Cieszę się, że coraz więcej marek chce wziąć na siebie odpowiedzialność i dołączyć do nas w tej walce. W ten sposób kupujący będą mogli łatwiej dokonywać właściwych wyborów – komentuje Sören Enholm, CEO TCO Development.

Kolejnym usprawnieniem w TCO Certified generacji 9 jest ocena modeli sprzętu we wszystkich kategoriach produktów biurowych (komputery typu all-in-one, monitory, notebooki, komputery stacjonarne, zestawy słuchawkowe i smartfony), nawet w trzy miesiące po wprowadzeniu na rynek. Największy wzrost procentowy w bezpośrednim porównaniu z tym samym okresem dla TCO Certified generacji 8 odnotowano w przypadku notebooków i komputerów stacjonarnych, a także zestawów słuchawkowych i smartfonów.

 

* * *

 

TCO Certified (norma wprowadzona przez organizację TCO Development) jest wiodącym na świecie certyfikatem zrównoważonego rozwoju dla produktów IT. Kompleksowe kryteria zostały opracowane
z myślą o odpowiedzialności społecznej i środowiskowej podczas całego cyklu życia produktu. Obejmując 11 kategorii produktowych, w tym m.in. komputery, urządzenia mobilne, monitory i rozwiązania dla centrów danych, ich zgodność jest niezależnie weryfikowana zarówno przed, jak i po certyfikacji.
 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »