Technologie » Komputery

Rewolucyjny polski StartUp podbija TechCrunch rozwiązaniem do pracy grupowe

Polska firma Deskdoo.com stworzyła pierwszy na świecie system operacyjny uruchamiany w przeglądarce internetowej pozwalający na usprawnienie pracy grupowej zarówno wewnątrz organizacji jak i pomiędzy organizacjami.

Innowacyjność rozwiązania docenił, w swoim artykule publikowanym na łamach magazynu TechCrunch.com John Biggs, który zajmuje się wyszukiwaniem, opisaniem i promocją najciekawszych pod względem innowacyjności startupów na świecie.

Prace nad produktem trwały przez ostatnie 4 lata. Pomysł nie był nowy. Prezes firmy Deskdoo.com - Adam Adamczyk już w roku 2001 próbował zrealizować tę ideę, kierując pionem rozwoju oprogramowania w NC-Virtual Systems - amerykańskiej firmie rozwijającej nowe technologie. W projekt zainwestowały największe fundusze inwestycyjne – po 2 latach prac badawczo-rozwojowych i wyczerpaniu środków ponieśli porażkę. Na całym świecie inne firmy podejmowały się takiego zadania jednak z mizernym skutkiem.

Idea pracy ze zintegrowanym systemem bez potrzeby jego instalacji choć mocno kusząca była trudna do zrealizowania. Zawsze natrafiano na bariery związane z ograniczeniami dostępnych wówczas technologii internetowych. Kolejna szansa pojawiła się po zdefiniowaniu i upowszechnieniu standardu HTML5 wraz z bogatymi bibliotekami tworzonymi w języku JavaScript jak również po upowszechnieniu technologii rozwiązań chmurowych.

Przypadkowe spotkanie Adama Adamczyka z programistą Dawidem Kraczykiewiczem umożliwiło ponowne podjęcie próby stworzenia takiego rozwiązania. Tym razem projekt zakończył się sukcesem.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/it_solutions/rewolucyjny_polski_startup_podbija_techcrunch_rozwiazaniem_do_pracy_grupowej.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »