Społeczeństwo » Społeczeństwo

Robocomp 2013: walki, wyścigi, warsztaty

Robocomp 2013: walki, wyścigi, warsztaty
Zobacz więcej zdjęć »
Festiwal Robotyki ROBOCOMP po raz czwarty zgromadził imponujące grono konstruktorów robotów mobilnych i kibiców nowoczesnych technologii.
ASTOR, dystrybutor robotów Kawasaki i Epson SCARA, został Złotym Sponsorem i patronem kategorii ASTOR LineFollower. Festiwal organizowany jest przez Koło Naukowe INTEGRA, działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP, który zawitał w mury AGH w sobotę 11 maja, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i odwiedzających. Zawody robotów rozgrywane były aż w 11 kategoriach, więc każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję.  Firma ASTOR była patronem jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji – Linefollower, a jej wysłannicy - Rafał Wędrychowicz i Marek Niewiadomski - krzewili robotyczną wiedzę wśród uczestników i zwiedzających.

„Na stoisku firmy ASTOR, każdy chętny mógł własnoręcznie sterować robotem przemysłowym. Stoisko odwiedzały całe rodziny, a zainteresowanie najmłodszych przerosło nasze oczekiwania. Dzieci wręcz ustawiały się w kolejce, żeby móc choć przez chwilę „pobawić się” robotem. Pokazanie nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób jest dobrym pomysłem na zainteresowanie dzieci nauką poprzez zabawę.” – komentuje Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego Integra, ambasador firmy ASTOR na AGH.

 

 

Oficjalne wyniki zawodów Robocomp 2013:

 

Astor LineFollower:

    Thunderstorm

    Thunderbolt

    Shock

 

LineFollower Enhanced:

    Thunderstorm

    Impact

    Shock

 

LineFollower Light:

    Turtle

    Er 3

    Dragon

 

Minisumo:

    Enova

    Raizo [KU]

    FlyingMamut

 

Sumo:

    CEDRON

    2. Zebras [KU]

    N00B

 

 

 

 

 

 

Micromouse:

    Speedy

 

Mikrosumo:

    Go

    NDG

    Hunter

 

Nanosumo:

    Ironmaster

    Mortus

    Orion

 

Legosumo:

    Gorath

    Pyrope

    MiBot

 

Motorola Solutions Freestyle:

    HexaCopter

    Rupercik

    GlassBot

 W tegorocznej edycji Festiwalu startowała rekordowa liczba robotów. Do dnia zawodów zarejestrowało się 78 zespołów i 129 robotów. Ostatecznie w szranki stanęło ponad 90 robotów.

Firma ASTOR chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge, które od kilku lat odbywa się podczas sosnowieckich targów automatyki i robotyki przemysłowej.

Więcej o Festiwalu Robotyki ROBOCOMP - na stronie  http://www.robocomp.info /, a galeria zdjęć - na Facebooku .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »