Moda » Biżuteria

Rodzaje kolczyków srebrnych

Kolczyki to ozdoba, którą nosimy najczęściej w uszach chociaż zdarza się, że decydujemy się także na kolczyki w nosie, pępku lub języku.
Kolczyki nie są przeznaczone jedynie dla kobiet ponieważ coraz częściej zdarza się, że decydują się na nie mężczyźni. Jest ich całe mnóstwo począwszy od rodzaju, kruszca z jakiego zostały wykonane aż po kamień jaki w sobie skrywają.


Rodzaje kolczyków srebrnych - przegląd

Sztyfty


Niezwykle urocze, delikatne i wygodne noszone zarówno przez małe dziewczynki jak i dojrzałe kobiety. Mogą być różnych rozmiarów oraz różnych kształtów. W srebrnej podstawie mogą być zanurzone różne kamienie szlachetne takie jak bursztyn, agat, tanzanit a nawet brylanty. Bardzo modne są również różne motywy wykonane z modeliny takie jak np. urocze ciasteczka lub zwierzątka. Zdecydowaną zaletą sztyftów jest fakt, że eksponują one tylko część dekoracyjną a zapięcie w całości chowa się za uchem.

Przewlekane


Są to kolczyki bez zapięć, z elementem gładkiego łańcuszka który przekłada się przez ucho. Przy uchu wyglądają jakby były to kolczyki na sztyftach natomiast w tym rodzaju delikatny łańcuszek spływa za uchem kończąc się często srebrną pałeczką. Są idealne na co dzień do szkoły i pracy. Dodatkową zaletą kolczyków jest fakt, że optycznie wyszczuplają twarz.

Kolczyki na biglach otwartych


Jest to najpopularniejszy typ zapięć. Zazwyczaj kolczyki na biglach otwartych są długie i ozdobne. Praktykuje się zakładanie zapięcia na bigiel aby kolczyki nie spadły.

Kolczyki na biglach angielskich


Są to zapięcia bardzo popularne i bardzo bezpieczne ponieważ jest mała szansa, że kolczyk się odepnie i spadnie z ucha. Ich zakładanie jest także bardzo proste. Ten rodzaj zapięcia jest bardzo ozdobny i zazwyczaj cały kolczyk zyskuje eleganckiego charakteru.

Sprawdź kolczyki srebrne w Silveris.pl

Tunele


W ostatnim czasie bardzo popularne są kolczyki „tunele". Niestety nie wystarczy w tym przypadku zwykłe przekłucie ucha - potrzebne jest albo operacyjne wycięcie fragmentu płatka ucha bądź rozpychanie specjalnymi rozpychaczami. Są różne rozmiary oraz rodzaje tuneli.

Kółka


Jest to również bardzo popularny rodzaj kolczyków. W tym wypadku kolczyk jest po prostu kołem, z którego jedną część wkładamy najpierw w ucho a następnie w drugą część kolczyka. Kółeczka mogą być różnych rozmiarów a także mogą być dodatkowo ozdobione przez wszelkiego rodzaju koraliki, kamienie.


Jest wiele rodzajów kolczyków co daje niezliczone możliwości z zestawianiem ich z naszymi ubraniami. Najwygodniej na co dzień nosić kolczyki na sztyftach, przewlekane i kółka ponieważ są lekkie i jest małe prawdopodobieństwo, że gdzieś je zgubimy. Kolczyki wiszące, które zazwyczaj są nieco cięższe i mniej wygodne bezpieczniej zostawić na specjalne okazje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »