Społeczeństwo » Społeczeństwo
Rodzaje żelazek
Żelazko przewodowe
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jest to podstawowy typ urządzeń prasujących. Choć ruchy i zasięg ogranicza przewód podłączony do gniazdka, niezaprzeczalną zaletą żelazka jest możliwość ciągłego utrzymywania stałej temperatury i nieprzerwana praca.
Żelazko bezprzewodowe
Swego czasu cieszyło się dużą popularnością, dzięki możliwości prasowania bez ograniczeń ruchu. Stopa żelazka nagrzewa się na specjalnym stojaku. Jednak temperatura urządzenia po jakimś czasie spada, co zmusza do odłożenia urządzenia na miejsce.
Żelazko suche
Obecnie jest bardzo rzadko spotykany. Stopa żelazka jest wykonana z aluminium, a do regulacji temperatury służy specjalne pokrętło. Największą wadą tego typu urządzeń, która czyni je coraz mniej popularnymi, jest brak możliwości zwilżania ubrań.
Żelazko parowe
Pozwala na pracę w dwóch trybach: na sucho oraz mokro (podczas którego urządzenie wytwarza parę z wody wlanej do plastikowego pojemnika). Prasowanie z parą pozwala na szybsze osiągnięcie oczekiwanego efektu, nawet w przypadku trudnych lub bardzo pogniecionych tkanin.
Żelazko turystyczne
Jest to ciekawy rodzaj żelazka parowego. Charakteryzuje się niewielką wagą (maksymalnie do 1 kg) i rozmiarami, dzięki czemu zmieści się w walizce na czas podróży. Dodatkowo ma mniejszą moc oraz pojemnik na wodę, co nie sprawdza się podczas częstego prasowania w domu,
Żelazko systemowe
Jest to żelazko z zewnętrzną wytwornicą pary. Pojemnik z wodą umieszczony jest w oddzielnym stojaku, który za pomocą przewodu przekazuje parę do żelazka. Dzięki wysokiemu poziomowi pary, ubrania można prasować tylko po jednej stronie lub kilka warstw jednocześnie. Oddzielny pojemnik na wodę wystarcza na ok. 1,5 h prasowania.
Chcesz wiedzieć więcej. Zajrzyj tutaj
Nadesłał:
nowenow
|
Komentarze (0)