Dom » Nieruchomość

Rodzinne inwestycje, czyli jak inwestować i nie zwariować

Rodzinne inwestycje, czyli jak inwestować i nie zwariować
Zobacz więcej zdjęć »
Jesteśmy narodem oszczędnym i często nawet przy niewielkich dochodach udaje się nam odłożyć niezłą sumkę, która sprawia, że pewniej patrzymy w przyszłość. Niektórzy decydują się na trzymanie pieniędzy w skarpecie, inni chcieliby zgromadzone środki bezpiecznie zainwestować.

Dlaczego oszczędzamy

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Półwysep Sztynorcki. Gmina Węgorzewo.

 

Zaciskamy pasa teraz, żeby mieć trochę więcej pieniędzy na emeryturze. Chcemy wykształcić dzieci, albo kupić im mieszkanie. Mieć odłożone pieniądze po prostu na wszelki wypadek. Powodów jest wiele, choć tak naprawdę wszystko sprowadza się do jednego – poczucia bezpieczeństwa. To właśnie jest naszym celem, a oszczędności prowadzą nas do niego.

Co zrobić z oszczędnościami

Gra na giełdzie i fundusze inwestycyjne mogą dać duży zysk, ale też wygenerować dużą stratę, nie są więc dobrym sposobem na bezpieczne pomnażanie oszczędności życia.

Wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem jest lokata terminowa. Pewny zysk po określonym czasie – czegóż chcieć więcej. Jednak oprocentowanie lokat jest coraz niższe, zazwyczaj poniżej 4%, po odjęciu podatku ledwo pokrywa inflację, a i bezpieczeństwo budzi coraz większe wątpliwości – bo przecież to, co wydarzyło się na Cyprze, może się powtórzyć u nas.

Jeśli nie lokata, to może kupić złoto? Niestety – przez ostatni rok cena złota spadła                   o ¼ – z 1800 dolarów za uncję w październiku ubiegłego roku, do 1340 dolarów w czerwcu tego roku.

Można jeszcze inwestować w ziemię, ale przecież to nie jest rozwiązanie dla przeciętnego ciułacza! Trzeba mieć ogromne pieniądze i jest to inwestycja na wiele lat… Czy jednak na pewno?

Grunt to inwestycja

Rodzinne Inwestycje, to zespół doświadczonych osób, który od wielu lat pomaga swoim klientom, z powodzeniem inwestować w ziemię. Firma dzięki swojemu doświadczeniu wyszukuje dla swoich klientów ziemię w takich lokalizacjach, które dają gwarancję maksymalnego zysku w przyszłości. Zdaniem ekspertów z rynku nieruchomości ceny gruntów rolnych będą rosły nawet o ponad 20% w skali roku, natomiast od 2016 roku, kiedy to obywatele Unii Europejskiej nabędą prawo kupowania ziemi bez żadnych ograniczeń, ceny mogą wzrastać jeszcze szybciej.

Ceny  działek oferowanych przez  Rodzinne Inwestycje zaczynają się od 75 000 złotych. Każdy zakup jest potwierdzony księgą wieczystą. Oczywiście nie jest to inwestycja na trzy miesiące, ale warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, jeśli planujemy oszczędzanie długoterminowe w perspektywie minimum 2-3 lat.

A co w sytuacji, gdy wydarzy się coś, co będzie wymagało szybkiego wycofania pieniędzy?    W banku możemy zerwać lokatę, stracimy odsetki, ale pieniądze dostaniemy praktycznie od ręki. Okazuje się, że sytuacja wcale nie wygląda gorzej w przypadku inwestycji w ziemię. Rodzinne Inwestycje na wstępie oferują ziemię w cenach na poziomie około 20% poniżej cen rynkowych, właśnie po to, aby już w dniu zakupu inwestor był zabezpieczony, a dodatkowo w przyszłości zapewniają pomoc w sprzedaży działki w najlepszej możliwej cenie.

Warto rozważyć ten sposób inwestowania: bezpieczny, skuteczny i nie wymagający ogromnego wkładu. Więcej informacji na temat zakupu ziemi znajduje się na stronie www.RodzinneInwestycje.pl.

 

 

Q&A

Co mogę zrobić z taką działką?

  • Uzbroić (woda, prąd, kanalizacja, gaz, internet) i w ten sposób podnieść wartość – Rodzinne Inwestycje pomagają w ramach Rodzinnego Programu Inwestycyjnego (RPI).
  • Ogrodzić i w ten sposób podnieść wartość – Rodzinne Inwestycje pomagają w ramach Rodzinnego Programu Inwestycyjnego (RPI).
  • Przekształcić na budowlaną – gminy opracowują Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, my pomagamy w uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy, która z kolei umożliwia wystąpienie o pozwolenie na budowę. W ten sposób można podnieść wartość – Rodzinne Inwestycje pomagają w ramach Rodzinnego Programu Inwestycyjnego (RPI), nie angażują się jednak bezpośrednio przy tworzeniu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego.
  • Podzielić i w ten sposób podnieść wartość działek powstałych po podziale.

 

Czy mogę postawić domek na działce rolnej?

Tak, bez problemu po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jest to możliwe wszędzie                     z wyjątkiem terenów objętych ochroną takich jak np. rezerwaty.

 

Jak szybko mogę sprzedać taką działkę, jeśli będę potrzebować pieniędzy?

Już na drugi dzień, bez straty pomimo szybkiej sprzedaży, albowiem na początku Rodzinne Inwestycje oferują cenę mniej więcej o 20% niższą od średnich cen rynkowych, aby inwestor czuł się bezpiecznie. Taka sytuacja umożliwia szybką sprzedaż w przypadku zdarzeń nieprzewidzianych i niepożądanych. Zalecamy jednak trzymać minimum rok, po takim czasie jest realna szansa, aby uzyskać około 50% wzrostu wartości.

 

Jaką mam gwarancję zysku?

Gwarancji zysku nie ma, każdy biznes i inwestycja objęte są ryzykiem, ale tutaj to ryzyko jest małe. Ceny ziemi stale rosną i ryzyko jest minimalne z uwagi na:

  • możliwość uzyskania dotacji przy areale powyżej 1 hektara,
  • staranną selekcję i najlepsze lokalizacje, dzięki czemu takie działki szybko się sprzedaje,
  • akt notarialny i księga wieczysta dają gwarancję własności i pełne bezpieczeństwo,
  • ziemia najlepiej broni kapitał przed inflacją, czyli zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • ograniczone zasoby, a wzrost ludności i wzrost popytu gwarantują wzrost cen,
  • uwolnienie rynku dla obcokrajowców daje szanse na duże wzrosty,
  • długoletnie doświadczenie Rodzinnych Inwestycji znacząco podnosi szansę uzyskania dużych zysków.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »