Zdrowie » Medycyna
Rola ciśnieniomierzy w medycynie
Zobacz więcej zdjęć » |
Najlepiej sprzedający się, drobny sprzęt medyczny, to wszelakiej maści ciśnieniomierze. Ciśnieniomierz stanowi podstawowe wyposażenie każdego pokoju lekarskiego, izby przyjęć, gabinetu zabiegowego oraz domowej apteczki. Mierzenie parametrów ciśnieniowych jest zalecane przez lekarzy, na co dzień. Pacjenci zarówno ci cierpiący na nadciśnienie tętnicze jak i inne schorzenia układu krwionośnego muszą okresowo sprawdzać swoje parametry.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Motywowane jest to dostosowanym trybem leczenia. Tabletki ciśnieniowe bierze się przeważnie doraźnie. Występują ich dwa rodzaje jedne na obniżenie drugie na podniesienie ciśnienia. Stosowane ich nieumiejętnie nie przestrzegając zaleceń lekarza pacjent może narazić się na trwały uszczerbek na zdrowiu. Z racji doraźności terapii niezbędnym jest częste mierzenie ciśnienia przy pomocy ciśnieniomierza żeby móc efektywnie dostosować leczenie. Kiedyś ciśnieniomierz należał do rzadkości była to nieporęczna gałka z gruszką powietrzną oraz przytwierdzoną tarczą pomiarową. W celu zmierzenia ciśnienia lekarz przykładał stetoskop do zgięcia ręki w łokciu i nasłuchując odmierzał ciśnienie.
Obecnie w dobie szybkiego rozwoju technologicznego ciśnieniomierze przyjęły bardziej podręczną formę. Są to proste skomputeryzowane urządzenia posiadające specjalny pas mocujący podłączony kablem do małej skrzynki wielkości połowy kartki A4. Obsługa jest dziecinnie prosta zwyczajnie nakładamy opaskę na rękę i naciskamy przycisk, po chwili aparat wskazuje wartości naszego ciśnienia oraz akcję serca. Z uwagi na łatwość w obsłudze urządzenia te używane są przeważnie przez seniorów, których przyjmowane rozmaite leki często mają wpływ na ciśnienie tętnicze. Podręczne ciśnieniomierze zaczynają z wolna zajmować podstawowe miejsce w apteczkach medycznych, jest to bardzo korzystne, ponieważ wczesne określenie wahań w ciśnieniu może pozwolić wykryć rozwijającą się chorobę.
Nadesłał:
brenna
|
Komentarze (0)