Firma » Biznes

Roszczenia dotyczące marki FENIX oddalone

Roszczenia dotyczące marki FENIX oddalone
Zobacz więcej zdjęć »
Trwający od maja 2009 roku spór pomiędzy Sfinks Polska S.A. a R&C Union S.A. doczekał się wyroku sądowego. Sąd oddalił w całości roszczenia spółki Sfinks Polska dotyczące restauracji marki FENIX należących do sieci zarządzanej przez R&C Union.

FENIX jest jedną z marek należących do spółki R&C Union S.A. Obecnie pod tą marką działają cztery restauracje typu „casual dinning”: dwie w Katowicach, jedna w Poznaniu oraz jedna w Częstochowie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oryginalny wystrój wnętrz restauracji FENIX nawiązuje do stylu kolonialnego, a zastosowane w nim motywy map podróżniczych sugerują kulinarną podróż po różnych zakątkach świata. Restauracje FENIX obok potraw typowo europejskich serwują także dania kuchni amerykańskiej, meksykańskiej, arabskiej oraz kuchni dalekowschodnich.

Konflikt wokół marki FENIX rozpoczął się w maju 2009 roku, kiedy to spółka Sfinks Polska (operator sieci SPHINX) oskarżyła R&C Union o stosowanie praktyk nieuczciwej konkurencji oraz o naruszenia znaku towarowego. Zarząd R&C Union od samego początku odpierał stawiane mu zarzuty podkreślając, że działa zgodnie z prawem i zasadami rynku. Mimo to, firma Sfinks Polska wystąpiła do R&C Union z żądaniem wypłacenia odszkodowania w wysokości 18,3 mln złotych. Podczas spotkania Zarządów obu firm, które miało miejsce w połowie września ubiegłego roku, przedstawiciele spółki Sfinks Polska domagali się od R&C Union odszkodowania w wysokości 5 mln złotych. Oczywiście, te roszczenia także nie zostały przyjęte przez R&C Union. Wówczas to, firma Sfinks Polska rozpoczęła przygotowania do złożenia pozwu sądowego.

 Ostatecznie, pozwem z kwietnia 2010 roku spółka Sfinks Polska dochodziła roszczeń niemajątkowych dotyczących zakazania używania oznaczenia FENIX, nakazania zaprzestania przez R&C Union S.A. naruszania prawa, zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji oraz usunięcia ich skutków, a także do złożenia oświadczeń w prasie. Wartość przedmiotu sporu została wówczas wyceniona przez Sfinks Polska na 100 tys. złotych.

 Dnia 15 listopada 2010 roku odbyła się w tej sprawie trzecia rozprawa. Sąd po rozpatrzeniu sprawy swym wyrokiem oddalił w całości żądania Sfinks Polska S.A., uznając powództwo za nieudowodnione oraz nieuzasadnione.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

R&C Union S.A.
http://rcunion.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »