Motoryzacja » Jednoślady

Rower w mieście

Rower w mieście
Zobacz więcej zdjęć »
Poruszanie się w miastach dzisiaj to duży problem komunikacyjny. Przejazd z jednego końca miasta na drugi może nam zająć dużo czasu. Dodatkowo są osoby które dojeżdżają do pracy z pobliskich miejscowości i dodatkowy przejazd przez miasto to kolejna nieunikniona strata czasu.

W wielu miastch władze miejskie starają się te niedogodności zmniejszyć. Jednym ze sposobów jest ograniczenie ilosci samochodów wjeżdzajacych do miasta. Na obrzeżach miast powstaja parkingi dla samochodów osób przyjeżdżajacych do miasta do pracy.

Na parkingu możemy pozostawić nie tylko swój samochód ale również motocykl. Oczywiście możemy się przesiąść do autobusu podmiejskiego, ale jest też inny sposób. Wystarczy na tym samym parkingu wcześniej pozostawić swój rower i nim właśnie dojechać do pracy.

Miasta dofinansowuja takie kompleksowe rozwiazania komunikacyjne. Koszt korzystania z parkingu dla samochodów lub motocykli może wynosić ok. 40-50 zł kwartalnie a rowera ok 10 zł. Wartało by wzbogacić takie rozwiązanie o pomieszczenia w których możemy pozostawić dodatkowe ubranie, czy skorzystać z prysznica po podróży rowerem.

To jest oczywiście rozwiązanie dla osób przyjezdnych ale czy jest jakieś rozwiązanie dla mieszkańców miast. Niezłym rozwiązaniem jest miejska sieć wypożyczalni rowerów. Możemy korzystać z niej o każdej porze dnia. Ważną sprawą w tym pomyśle jest, jak gęsta jest sieć punktów wypożyczania rowerów, ale również w jakich miejscach będą się znajdować. Również koszt używania rowerów ma niebagatelne znaczne. Miasta które propagują z tego rodzaju rozwiązania stosują różnorakie zachęty, a to pierwsze 15 minut za korzystanie z rowera za darmo, a to karanety ulgowe. Jak ktoś ma dobrą kondycje to w 15 minut potrafi przejechać z miejsca na miejsce i nic za podróż nie zapłaci. Można powiedzieć poruszmy się po mieście za darmo.

Korzystajmy z takich miejskich inicjatyw bo oszczedzają nam czas w życiu codziennym ale i pozwalają zmienić styl życia z siedzącego na bardziej aktywny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rower: informacje znane i nieznane
http://www.ebike.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »