Dom » Wnętrza

Rozwiązania podtynkowe w aranżacjach łazienkowych

Rozwiązania podtynkowe w aranżacjach łazienkowych
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzając łazienkę warto wziąć pod uwagę rozwiązania podtynkowe. Taka armatura jest nie tylko praktyczna, ale również wpływa pozytywnie na estetykę aranżowanego wnętrza.Nowością rynkową, która bardzo dobrze sprawdzi się w łazience są złożone z kilku elementów, gotowe zestawy do montażu podtynkowego. Pozwalają one na różnorodne kombinacje i wybór indywidualnego zestawu zgodny ze stylistyką pomieszczenia.

Boxy podtynkowe marki Ferro składają się z baterii podtynkowej (wyposażonej w głowicę ceramiczną)  umiejscowionej w specjalnej skrzynce (sprzedawane w komplecie z elementami montażowymi),  maskownicy oraz uchwytu. To użytkownik decyduje o ostatecznej funkcjonalnosci i wyglądzie zestawu, wybierając z dwóch rodzajów baterii (jedno lub dwufunkcyjnej), czterech kształtów maskownic i czterech uchwytów. Możemy więc skompletować 16 różnych zestawów z baterią jednofunkcyjną i 16 zestawów z baterią dwufunkcyjną.

Na zdjęciach prezentujemy Box podtynkowy z baterią jednofunkcyjną, przeznaczoną do podłączenia jednego źródła wody: deszczowni lub natrysku oraz Box z baterią dwufunkcyjną, która ma wyprowadzenie dla dwóch źródeł wody. W tym drugim przypadku najczęściej stosuje się połączenie deszczowni i przesuwnego, bądź punktowego zestawu natryskowego z wielofunkcyjną słuchawką prysznicową, ale również można zamontować dysze natryskowe czy wylewkę wannową. Boxy to rozwiązanie komfortowe, ponieważ łatwo i szybko montuje się je zarówno w ścianie gipsowo-kartonowej, jak i  murowanej. Ponadto możemy samodzielnie dobrać elementy widoczne: maskownicę o kształcie np. elipsy, trapezu, kwadratu, oraz dopasować do niej odpowiedni uchwyt baterii.

Inną propozycją są typowe baterie podtynkowe: natryskowe, wannowe i natryskowo-wannowe, które producenci oferują zazwyczaj w kolekcji z pozostałymi rodzajami armatury. Przykłady ze zdjęć to bateria natryskowa podtynkowa Monza o eleganckim owalnym kształcie i 3-funkcyjnym przełączniku wanna/natrysk/deszczownia, wyposażona w głowicę ceramiczną, 3 podłączenia źródeł wody i elementy montażowe oraz dwufunkcyjna bateria natryskowo-wannowa Metalia 57 z  głowicą ceramiczną, przełącznikiem wanna/ natrysk, wyprowadzeniem łączy do dwóch źródeł wody i częściami do montażu. Wymienione baterie pochodzą z kolekcji Ferro.

Rozwiązania ukrywane w ścianie, zarówno te tradycyjne w postaci baterii podtynkowych jak i gotowych zestawów typu Box, stanowią interesującą alternatywę dla popularnej armatury łazienkowej. Różnorodne, bogate wzornictwo, łatwość montażu i walory funkcjonalne czynią z nich niezwykle estetyczne i praktyczne wyposażenie kabiny prysznicowej. Razem z efektowną deszczownią lub zestawem natryskowym będą prawdziwą ozdobą modnej łazienki.


Ferro Monza -bateria natryskowa podtynkowa bez natrysku


Ferro Metalia 57 - bateria wannowo-natryskowa podtynkowa


Ferro Box podtynkowy z baterią 2-funkcyjną


Ferro Box podtynkowy z baterią 1-funkcyjną


FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »