Firma » Finanse

Ruszyła dodatkowa emisja akcji R&C Union S.A.

Ruszyła dodatkowa emisja akcji R&C Union S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
W piątek 25 lutego 2011 roku Spółka R&C UNION rozpoczęła emisję akcji. Subskrypcja akcji serii D będzie prowadzona do dnia 11 marca br. Spółka zamierza w ten sposób pozyskać 4 mln zł na sfinansowanie pierwszego etapu swego dalszego rozwoju.

Zarząd R&C UNION S.A. poinformował, iż Zarząd GPW postanowił wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu NewConnect 5.240.209 praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 zł  każda, do 4 mln praw do akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 zł każda (pod warunkiem dojścia emisji do skutku i dokonania ich przydziału) oraz do 4 mln akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 zł każda (pod warunkiem zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego w wyniku emisji tych akcji).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wzór formularza do zapisywania się na akcje serii D został udostępniony przez Spółkę na stronie internetowej www.rcunion.pl w zakładce „Dla inwestorów”. Stosunek prawa poboru, tj. liczba jednostkowych praw poboru, która uprawnia do objęcia jednej akcji nowej emisji, wynosi 1,31005225:1. Przydział akcji objętych zapisami podstawowymi i dodatkowymi nastąpi do dnia 24 marca 2011 roku.

Dodatkowa emisja akcji umożliwi Spółce R&C Union podwyższenie kapitału zakładowego z kwoty 5.240.209 zł o kwotę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 4 mln zł, tj. do kwoty nie niższej niż 5.240.210 zł i nie wyższej niż 9.240.209 zł, poprzez emisję nie mniej niż jednej akcji i nie więcej niż 4 milionów sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 1 zł każda. Ostateczna wartość podwyższonego kapitału zakładowego zostanie doprecyzowana przez Zarząd Spółki na podstawie oświadczenia Zarządu   o wysokości objętego kapitału, w zależności od wyników przeprowadzonej oferty.

Ta dodatkowa emisja akcji umożliwi Spółce R&C Union pozyskanie kwoty 4 mln zł, co zabezpieczy pierwszy etap finansowania dalszego rozwoju Spółki. Pozyskany w ten sposób kapitał Zarząd Spółki R&C UNION zamierza w całości przeznaczyć na budowę nowych restauracji typu „casual” oraz klubów muzycznych – co jest spójne z założeniami strategii czteroletniej.

Więcej informacji na stronie: www.rcunion.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

R&C Union S.A.
http://rcunion.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »