Firma » Praca
Rynek szuka programistów
. Po nich najchętniej poszukiwani są pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Niezmienny wysoki popyt na programistów
Branża IT od dłuższego czasu jest liderem notowań analiz ofert pracy. W listopadzie br. prawie 49% ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl dotyczyło właśnie specjalistów z tej dziedziny. Jest to wprawdzie o 5% mniej niż w październiku, ale to raczej tylko krótkotrwałe wahanie, a nie zapowiedź odwrócenia trendu – analizuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Co miesiąc liczba ofert dla pracowników z tego sektora waha się w granicach 50%. Ogromną szansę na zatrudnienie stwarzają światowe koncerny, które lokują w Polsce swoje centra rozwojowe. To one głównie poszukują informatyków i specjalistów technicznych. Dodatkowo, IT i nowe technologie są dziedziną, która stale się rozwija, a polskie firmy coraz częściej stawiają na innowacyjność – potrzebują więc pracowników, którzy mają odpowiednie kompetencje – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.
Księgowi rosną w siłę
Wśród ogłoszeń publikowanych na portalu monsterpolska.pl wzrosła liczba tych dotyczących stanowisk związanych z branżą bankową i księgowością – z 9 do 12%. . Na podium zestawienia znalazły się także oferty pracy dla inżynierów oraz dla pracowników sprzedaży – odpowiednio 8% i 7%.
SSC i outsourcing w natarciu
54% wszystkich ofert pracy stanowiły ogłoszenia publikowane przez Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. Ten sektor notuje bardzo dynamiczne wzrosty i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. W listopadzie 2013 roku Centra Usług Wspólnych poszukiwały pracowników głównie do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz osób na stanowiska techniczne (inżynierów i konstruktorów).
W listopadzie liczba ofert pracy, w porównaniu do października, spadła o 11% i o 4% w stosunku do listopada 2012.
Komentarze (0)