Dom » Wnętrza

Salon wielofunkcyjny

Salon wielofunkcyjny
Zobacz więcej zdjęć »
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie – w nim przyjmujemy gości, tu też skupia się życie rodzinne. Warto zaaranżować go wielofunkcyjnie, a doskonałym sposobem na wyodrębnienie poszczególnych stref jest zastosowanie w nim zróżnicowanych kolorów.

Dzięki odpowiednio skomponowanym barwom, wygodny i pięknie zaaranżowany salon stanie się miejscem, w którym z przyjemnością zrelaksujemy się po męczącym dniu, zjemy wspólny posiłek, popracujemy w domowym biurze czy zorganizujemy spotkanie z przyjaciółmi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Znakomitym pomysłem na wyodrębnienie strefy wypoczynkowej, jadalni, kącika do pracy czy biblioteczki są ściany bądź ich fragmenty wymalowane w różnych tonacjach. 

Pomocna w aranżacji salonu jest kolekcja farb Jedynka® Ogród Barw - to paleta 28 gotowych, inspirowanych ogrodem kolorów.

Dobór barw należy rozpocząć od określenia koloru dominującego, a następnie dodania do palety barw uzupełniających. Najbezpieczniej jest posługiwać się kolorami z jednej grupy, choć zestawienie barw z różnych grup może dać ciekawy efekt; jest to jednak trudniejsze. W kolekcji Jedynka® Ogród Barw kolory zostały czytelnie podzielone na 4 linie, które ułatwiają wybór tonacji. Linia czerwona wnosi do wnętrza dynamizm i energię, żółta symbolizuje ciepło i radość, zielona przynosi poczucie odprężenia i powiew świeżości, a niebieska koi i uspokaja. Przy wyborze pamiętajmy, iż tonacje zimne oddalają i wyciszają, natomiast ciepłe – przyciągają i dodają przytulności. Ogromne znaczenie dla rzeczywistego wyglądu koloru - a tym samym pokoju – ma też światło. W przypadku stosunkowo ciemnych pomieszczeń, warto zadbać o dodatkowe oświetlenie, zwłaszcza powierzchni pomalowanych ciemniejszym odcieniem. 

Dokonując kolorystycznego zróżnicowania stref pokoju dziennego, bezpiecznie trzymać się zasady, by większe powierzchnie malować jasnym kolorem, a mniejsze – uwydatniać jego ciemniejszym odcieniem. Przykładowo stosując zasadę łączenia odcieni z jednej grupy – salon w kolorze „wiosennej szalotki” z palety Jedynka® Ogród Barw, można ożywić i urozmaicić, poprzez zastosowanie w kąciku roboczym połączonym z biblioteczką głębszego koloru „bujne wrzosowisko”. Pamiętajmy, by zadbać o odpowiednie doświetlenie tego miejsca, aby dodać mu głębi i wyrazu.

Gdybyśmy pokusili się o łączenie barw z różnych tonacji, można spróbować chłodniejsze „błękitne oczko” przełamać ciepłym „subtelnym irysem”.

Dodatkowym akcentem kolorystycznym może być wówczas odrębnie pomalowana powierzchnia, stanowiąca tło dla komody, w części pełniącej funkcje jadalni, bądź kolorystyczne tło dla ekranu telewizora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »