Gospodarka » Przemysł
Schneider Electric i EMT podpisują porozumienie
Łącząc obszary specjalizacji obu firm, porozumienie umożliwi oszacowanie wielkości rynku dla zintegrowanego systemu opłat za ładowanie. Schneider Electric dostarczy technologię szybkiego ładowania, umożliwiającą naładowanie baterii w 80% w mniej niż 15 minut, a także usługi zarządzania energią zarówno dla użytkowników jak i operatorów. EMT zapewni usługę mobilnych opłat za parkowanie oraz know-how w dziedzinie kontaktów z klientem końcowym (portal www, infolinia, system rozliczeniowy etc.).
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Poprzez partnerstwo z EMT, Schneider Electric potwierdza swoją determinację, aby zapewniać proste, wydajne i łatwo dostępne rozwiązania umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych dla ich przyszłych użytkowników w Estonii” – mówi Kari Laine, prezes Schneider Electric na Finlandię i kraje bałtyckie. „Łącząc doświadczenia i wiedzę specjalistyczną, EMT i Schneider Electric będą mogły zaoferować konsumentom unikalną usługę umożliwiającą dokonywanie opłat za ładowanie pojazdów elektrycznych.”
Według Valdo Kalma, CEO firmy EMT, rozwój systemu zdalnych opłat za ładowanie elektrycznych samochodów stanowi interesujące wyzwanie, a także szansę na zaproponowanie klientom nowej i innowacyjnej usługi. „EMT może wykorzystać 11 lat doświadczeń w zarządzaniu mobilnym systemem parkowania w miastach” – mówił Kalm. „Dzięki usłudze opracowywanej przez EMT, klienci którzy podpisali umowę z którymkolwiek z operatorów komórkowych będą mogli dokonać zakupu energii elektrycznej dla ich samochodu, a także zapłacić za parkowanie bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Dla klientów oznacza to istotną poprawę w komforcie użytkowania.”
Rozwiązania z dziedziny infrastruktury stworzone przez Schneider Electric umożliwiają bezpieczne ładowanie baterii w pojazdach oraz optymalizację obciążenia stacji ładującej przy uwzględnieniu zapotrzebowania pojazdu i dostępności elektryczności w sieci. Dzięki wbudowanemu systemowi telekomunikacyjnemu, urządzenia ładujące mogą informować użytkownika o dostępności, stopniu naładowania i zakończeniu ładowania akumulatora. Jako systemy kompatybilne z inteligentnymi sieciami elektrycznymi (smart grids), w przyszłości stacje ładujące będą w stanie rozpoznać i wybrać źródła energii dostępne w sieci dystrybucyjnej.
Porozumienie umożliwi firmom opracowanie standardu i złożenie wspólnej oferty w przetargu ogłoszonym przez estońskie Ministerstwo Gospodarki i Komunikacji (MEAC), aby w nadchodzącym roku stworzyć ogólnokrajową infrastrukturę pozwalającą na szybkie ładowanie pojazdów.
O Schneider Electric
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.pl
O firmie EMT
EMT jest spółką zależną firmy TeliaSonera w Estonii. TeliaSonera oferuje dostęp do Internetu i usługi telekomunikacyjne w Skandynawii i krajach bałtyckich, na wschodzących rynkach Eurazji, łącznie z Rosją i Turcją, a także w Hiszpanii. TeliaSonera pomaga ludziom i firmom komunikować się łatwiej, wydajniej i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Naszym celem jest zajmować pierwszą lub drugą pozycję na każdym z rynków na których jesteśmy obecni, zapewniając najwyższy poziom satysfakcji klienta, najwyższą jakość sieci i najbardziej ekonomiczne usługi. TeliaSonera jest również wiodącym w Europie dystrybutorem hurtowym dysponującym własną międzynarodową siecią dystrybucji. W 2010 roku sprzedaż netto w firmie TeliaSonera wyniosła 107 miliardów koron szwedzkich przy 156 milionach abonentów w 20 krajach w grudniu 2010 roku. Akcje firmy TeliaSonera są notowane na giełdach NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ OMX w Helsinkach. Więcej informacji na stronie www.teliasonera.com.
www.emt.ee
Nadesłał:
Mondaypr
|
Komentarze (0)