Dom » Architektura

Schody zewnętrzne wizytówką domu

Schody zewnętrzne wizytówką domu
Zobacz więcej zdjęć »
Wejście główne do domu jednorodzinnego jest jego wizytówką.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Drzwi frontowe często znajdują się w odległości od metra do dwóch od gruntu (różnice te wynikają z wysokości piwnicy w danym budynku). Ten dystans wymusza montaż schodów zewnętrznych, a czasem podjazdu dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Podobnie jest w przypadku drzwi ewakuacyjnych, lub służących do wejścia na tylne tereny posiadłości. Najczęściej montowane są schody metalowe, betonowe i kamienne. Bardzo rzadko drewniane, szklane i brukowe. Niegdyś budowano schody ze zwykłych, nieociosanych kamieni, które znajdowano w ziemi w trakcie budowy domu, lub na polu podczas orania.
 
Schody zewnętrzne są stale narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zmuszone są wytrzymywać minusowe temperatury, palące słońce, dużą wilgotność i różnego rodzaju związki chemiczne, którymi są oczyszczane z brudu, piasku, gnijących roślin, mchu i zwierzęcych odchodów. Montaż schodów drewnianych na zewnątrz wiąże się z szeregiem problemów- drewno łatwo wchłania wilgoć i równie szybko wysycha, co znacznie skraca jego żywotność. Na rynku jest dostępnych wiele środków, które utwardzają drewno i tworzą ochronną powłokę, jednak i one są one podatne na nieustanne ścieranie (z tego powodu polecane są do malowania ścian i dachów, a nie miejsc stale narażonych na tarcie).
 
Schody zewnętrzne powinny komponować się z wyglądem całego budynku. W przypadku fasady najlepiej postawić na kamienne, lub betonowe wykończone zgodnie z otaczającą estetyką.   Na tył domu najodpowiedniejsze będą schody metalowe, które są łatwe w utrzymaniu i wysoce odporne na panujące na zewnątrz warunki. Ich ogromną zaletą jest bardzo łatwy montaż, który nie wymaga dużego doświadczenia. Dzięki temu sami postawimy stopnie, bez konieczności wzywania ekipy fachowców. Wiele osób niechętnie podchodzi do zakupu schodów metalowych, ponieważ te kojarzą się głównie z nieciekawymi wizualnie, siermiężnymi stopniami w charakterystycznym, szarym odcieniu. Tymczasem, współczesna myśl techniczna pozwala na produkcję schodów metalowych, które swoim wyglądem niczym nie ustępują dizajnem wewnętrznym schodom drewnianym i szklanym. Na rynku są dostępne wersje w różnych kolorach i grubościach stopni. Ogromnym plusem stopni metalowych jest to, że posiadają fabryczne wypustki, które zapewniają dużą przyczepność. Zatem, zamiast budować brzydkie, betonowe stopnie, które wymagają kafelkowania i specjalnych mat antypoślizgowych, lepiej zainwestować w schody metalowe, które nie potrzebują dalszych inwestycji.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »