Firma » Biznes

Sektor finansowy stawia na nowoczesne technologie

Rozwiązania mobilne, Big Data czy chmura obliczeniowa, o których jeszcze niedawno rozmawiano podczas konferencji branżowych jak o ciekawostkach technicznych, dziś stanowią istotną pozycję w planowaniu budżetów przedsiębiorstw.

Rok 2014 upłynął bankom, towarzystwom funduszy i ubezpieczycielom pod znakiem optymalizacji kosztów i umacniania strategii ekspansji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


- Konieczność modernizacji i konsolidacji obszaru back-office oraz wejście w życie nowych regulacji prawnych stanowiły bodziec do zakupu systemów informatycznych. Rozwiązania mobilne, Big Data czy chmura obliczeniowa, o których jeszcze niedawno rozmawiano podczas konferencji branżowych jak o ciekawostkach technicznych, dziś stanowią istotną pozycję w planowaniu budżetów przedsiębiorstw - komentuje Jan Szymanowski, Wiceprezes Zarządu Bonair SA.

Widać również, że podążamy za ogólnoświatowymi trendami. Firma analityczno-doradcza Gartner przewiduje, że do 2018 sektor bankowy zwiększy nakłady na takie innowacje technologiczne jak Internet Rzeczy (ang. Internet of Things) o ponad 2/3, co oznacza, że w niedługim czasie będziemy opleceni siecią terminali, sensorów, czytników czy urządzeń mobilnych stale dostępnych w Internecie. Urządzenia te wyposażone w coraz bardziej wyrafinowane oprogramowanie będą przewidywały nasze potrzeby i kształtowały nasze gusty. Ogromne ilości danych będą zbierane i przetwarzane przez coraz doskonalsze narzędzia do analiz Big Data. Wszystkie te technologie przekładają się na zwiększenie inwestycji w IT w najbliższych latach. Jaki jest cel tych inwestycji? Wydaje się, że przede wszystkim coraz bogatsza oferta konkurencji i efekt utowarowienia (tzw. commoditization) skłania banki do poszukiwania wyróżników w celu coraz lepszego dopasowania oferty do indywidualnych oczekiwań klientów.

Nowe trendy i technologie stwarzają również wyzwania w obszarach bezpieczeństwa i poufności. Bankowość internetowa, płatności mobilne, aplikacje na telefony i tablety to codzienne udogodnienia dla klientów, którzy korzystają z coraz szerszego spektrum kanałów dostępu do instytucji finansowych, ale również potencjalne źródło zagrożeń atakami i wirusami, co przekłada się na inwestycje w IT.

Rok 2014 to także czas wprowadzenia nowych regulacji i dążenia instytucji finansowych do uzyskania zgodności z wymaganiami regulatorów wspierających zakup narzędzi i usług IT. Zbliżający się termin obowiązywania dyrektyw pakietu CRD IV / CRR, rekomendacje D, F i U, FATCA oraz nowe obowiązki sprawozdawcze funduszy stawiają wiele wyzwań przed instytucjami finansowymi - zarówno organizacyjnych, jak i technicznych.

Inwestycje w IT w 2015 roku będą związane także z nieuchronną konsolidacją rynku funduszy, do czego mogą się przyczynić zmiany w OFE, rozdrobnienie rynku i niskie stopy procentowe, które mogą skłaniać do poszukiwania inwestycji w miejsce lokat.

- Przewidujemy, że firmy sektora finansowego będą w dalszym ciągu sięgały po dedykowane im narzędzia do wyceny aktywów, zarządzania portfelem inwestycyjnym  czy obsługi wniosków kredytowych, jak również po systemy CRM do zarządzania relacjami z klientami. Tego typu rozwiązania mają już swoje stałe miejsce na rynku ze względu na swoją specyfikację - podsumowuje Jan Szymanowski, Wiceprezes Zarządu Bonair SA.

***

Informacje o Bonair SA

Bonair SA jest dostawcą usług i rozwiązań informatycznych dla branży finansowej, administracji publicznej, przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Firma istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu systemów wspierających zarządzanie klasy ERP, CRM, Business Intelligence, a także zajmuje się projektowaniem i tworzeniem dedykowanych aplikacji branżowych. Firma posiada najwyższy status partnerstwa z Microsoft „Gold Certified Partner" m.in. w zakresie ERP, a także jest członkiem Inner Circle i President's Club for Microsoft Dynamics, czyli grup skupiających najbardziej strategicznych Partnerów Microsoft Dynamics z całego świata. W biurach w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu firma zatrudnia przeszło 170 osób, w tym wysoko wykwalifikowanych analityków, projektantów, konsultantów, programistów i inżynierów systemowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bonair.com.pl.

 

Kontakt:

Ilona Tyczyńska 
Account Manager
Sigma International (Poland) LTD
Tel: +48 22 626 96 74 
Mobile: 668 492 521 
e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Elżbieta Mazur
Account Manager
Sigma International (Poland) LTD
Tel: +48 22 626 96 74
Mobile: 668 368 804
e-mail: elzbieta.mazur@sigma.com.pl 
www.sigma.com.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »