Rozrywka » Rozrywka
Serce w butelce – finał akcji charytatywnej w Walentynki w Porcie Łódź
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
- Cieszymy się, że Wielki Finał akcji „Serce w butelce" odbędzie się właśnie w Porcie Łódź. To inicjatywna, którą z dumą wspieramy i mam nadzieję, że w piątek uda nam się zebrać jak najwięcej plastikowych butelek. Cel jest niezwykle szczytny - mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.
W ramach akcji „Serce w butelce" przez ostatnie tygodnie w centrum biurowym Textorial-Park, supermarketach Piotr i Paweł oraz sklepach Netto, a także w wybranych łódzkich przedszkolach i szkołach były zbierane plastikowe butelki. Dodatkowo Instytut Działań Twórczych i wolontariusze z organizacji Biosynergia przeprowadzili warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Dzieci uczyły się, między innymi, jak segregować odpady oraz budowały kartonowe „automaty" do ich zbiórki. Dowiedziały się również, że zużyte opakowania są bardzo cenne. Można z nich zrobić most, farbę, stroje olimpijskie, a nawet samochód. Można też je sprzedać, a uzyskane pieniądze - tak jak organizatorzy akcji Fundacja Gajusz i producent automatów do selektywnej zbiórki odpadów Tomra Collection Solutions - przeznaczyć dla dzieci w hospicjum.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.portlodz.pl.
Nadesłał:
Maria Szwed
|

Nowość! Okno Schüco LivIng w wersji panoramicznej
Aluprof umacnia swoją obecność na rynku francuskim
Inicjatywy Mars Polska ponownie znalazły się w raporcie FOB
Porozumienie między USA a Iranem: rynki wyceniają pokój, ale gospodarki wciąż płacą za wojnę
Komentarze (0)