Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Sezon letni rozpoczęty

Sezon letni rozpoczęty
Zobacz więcej zdjęć »
Grecja, Turcja i Egipt – właśnie te kierunki czarterowe cieszyły się największym wzięciem podróżnych wylatujących z wrocławskiego lotniska na początku wakacji. Wśród pozostałych ,,letnich” połączeń niezmiennie wyróżniają się kierunki hiszpańskie.

Początek sezonu wakacyjnego na wrocławskim lotnisku stał pod znakiem znanych i sprawdzonych destynacji. Grecja, Turcja i Egipt - te połączenia od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród podróżnych wylatujących na wakacje ze stolicy Dolnego Śląska.  Gwarantowana pogoda, odrobina egzotyki, atrakcyjne ceny – to wszystko sprawiło, że już na początku sezonu urlopowego uplasowały się na szczycie listy najchętniej wybieranych kierunków czarterowych. 

Biorąc pod uwagę czerwiec 2012 roku, najwięcej pasażerów udało się w podróż lotniczą do Grecji. Rodos, Kreta-Chania, Kreta-Heraklion oraz dwie tegoroczne nowości, Kos i Zakynthos przyciągnęły nawet kilka tysięcy urlopowiczów. Popularnym kierunkiem była też Turcja. Na wakacje w Antalyi, Bodrum, Dalaman czy Izmirze zdecydowało się niewiele mniej podróżnych. Niegasnącym zainteresowaniem cieszy się wciąż Egipt. – Do Sharm el Sheikh i Hurghady możemy latać z Wrocławia przez cały rok, jednak szczególnie latem doceniamy urok tych typowo letnich miejscowości. Egipt wraca do łask, co wiąże się z uspokojeniem sytuacji politycznej w tym kraju – tłumaczy Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Alternatywę dla lotów czarterowych stanowi oferta niskokosztowa wrocławskiego lotniska. Najchętniej korzystają z niej osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, połączony ze zwiedzaniem. – Wśród ekonomicznych połączeń niezmiennie prym wiodą kierunki hiszpańskie, które wróciły do rozkładu lotów po przerwie zimowej. Samoloty do Alicante czy Malagi już teraz są wypełnione w ponad 80%, a zakładamy, że ich obłożenie z każdym kolejnym tygodniem będzie rosło – mówi Jarosław Sztucki. W aktualnej siatce lotów wrocławskiego lotniska znalazło się siedem kierunków włoskich i trzy hiszpańskie. – Coraz mocniejszą pozycję zyskują nowości wprowadzone przez Ryanaira w związku z otwarciem we Wrocławiu bazy przewoźnika. To m.in. Piza, Wenecja-Treviso czy Malta. Doświadczenie pokazuje, że premierowe kierunki muszą najpierw „okrzepnąć”, by w perspektywie stać się hitami. Tak było właśnie z Hiszpanią – dodaje. Bogatą ofertę bezpośrednich połączeń z Wrocławia do Europy południowej - łącznie 10 kierunków niskokosztowych - doceniają pasażerowie, którzy coraz częściej wybierają wrocławskie lotnisko na swój port przesiadkowy – jako przystanek w dłuższej podróży.

W letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław, obowiązującej do 27 października, znalazła się rekordowa liczba lotów czarterowych. W sumie jest ich 19, z czego 4 wprowadzone premierowo - Zakynthos, Kos, Fuerteventura i Barcelona. W siatce lotów znaleźć można połączenia do Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii i Turcji. Ofertę uzupełniają połączenia regularne, których w tym sezonie jest aż 38. Ponad połowa z nich – w sumie 22 - to kierunki niskokosztowe, oferowane przez Ryanaira, np. Alicante, Barcelona, Rzym-Ciampino czy Paryż-Beauvais.

Więcej informacji:

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »