Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Sezon spadku odporności oficjalnie rozpoczęty!

Wahania temperatur oraz częste zmiany pogody, oznaczają dla nas nierzadko irytujące pociąganie nosem, ostry ból gardła, pulsujący ból głowy i zatok. Jako, że nikt chorować i odczuwać bólu nie lubi, staramy się wesprzeć nasz organizm za pomocą środków farmakologicznych.

Według raportu Ipsos „Polski konsument OTC” (styczeń 2010), trzy czwarte Polaków samodzielnie leczy niektóre swoje dolegliwości, najczęściej zażywając leki uśmierzające ból głowy – sięga po nie niemal połowa Polaków. Według Światowej Organizacji Zdrowia, ibuprofen jest obecnie uznawany za jedną z substancji czynnych, które powinny być podstawą leczenia bólu. Tymczasem paracetamol znany jest ze swojej wysokiej skuteczności w walce z bólem i gorączką. Połączenie tych dwóch substancji może okazać się wysoce korzystne dla pacjenta.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dwie siły rażenia

Nurofen Ultima w tabletkach jest pierwszym i jedynym środkiem wykorzystującym unikalną, nowoczesną i opatentowaną technologie Synchro-Tech łączenia ibuprofenu i paracetamolu. Technologia ta sprawia, że obie substancje czynne leku uwalniane są równolegle, co pozwala na ich jednoczesne działanie. Ten produkt leczniczy ma silniejsze właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe niż jego substancje czynne stosowane samodzielnie. Wskazany jest w leczeniu bólu związanego z przeziębieniem, grypą, bólem gardła, głowy lub gorączki, a także bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, migreną, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, reumatycznych, bólu mięśni, bólu zęba. Produkt jest szczególnie odpowiedni dla osób powyżej 18 roku życia, potrzebujących do leczenia bólu silniejszych środków przeciwbólowych niż ibuprofen lub paracetamol stosowane oddzielnie.

SOS na ból zatok

Ostry ból głowy, odczuwalny zwłaszcza przy schylaniu się – bólu zatok nie trzeba przedstawiać nikomu. Nieleczony ból zatok często prowadzi do ich zapalenia, którego pierwszym objawem jest gęsty, ropny katar i wydzielina spływająca do gardła. Leczenie zatok przebiega różnie, w zależności od nasilenia bólu i stopnia zapalenia. Najczęstszym sposobem radzenia sobie z bólem zatok, w stanach mniej zaawansowanych, są leki przeciwbólowe. Nowością na rynku takich leków jest Nurofen Zatoki, w postaci tabletek, wskazany m.in. do walki z objawami niedrożności nosa i zatok obocznych nosa. Jest to połączenie dwóch substancji czynnych – działającego przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie ibuprofenu z substancją czynną o właściwościach obkurczających, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. W konsekwencji lek udrażnia nos, zwalcza ból, gorączkę, zapalenie, zmniejsza ilość wydzieliny oraz obrzęk błony śluzowej nosa, udrożniając przewody nosowe i zatoki oboczne nosa.

Hu hu ha, nasza zima (nie musi być) zła!

Zima i początek wiosny, na skutek zmian temperatur, to okres częstych chorób przeziębieniowych. Nie musi jednak oznaczać poddania się chorobie i towarzyszącemu jej bólowi. Wystarczy być ostrożnym i szybko reagować na pierwsze, niepokojące objawy. Ciepła kurtka, czapka i buty ochronią nas przez zimnem. Pod ręką warto też mieć preparat łączący działanie ibuprofenu i paracetamolu, który pomaga w walce z typowymi zimowo- wiosennymi dolegliwościami.




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »