Technologie » Komputery

Sieciowe, biurowe drukarki atramentowe Epson do małych firm

Sieciowe, biurowe drukarki atramentowe Epson  do małych firm
Zobacz więcej zdjęć »
WorkForce WF-3000 i WF-2000 to dwie rodziny atramentowych, sieciowych urządzeń wielofunkcyjnych z modułem druku dwustronnego (duplex). Obciążalność 12 tys. i 3 tys. stron miesięcznie.

Epson pomaga małym firmom oszczędzać, wprowadzając do sprzedaży nową serię niezawodnych i elastycznych biurowych drukarek atramentowych. Dzięki oddzielnym wkładom atramentowym drukarki WF-3000 i WF-2000 są bardzo tanie w eksploatacji, zwłaszcza WF-3000, której koszty drukowania w przeliczeniu na stronę są nawet o 50% niższe niż konkurencyjnych drukarek laserowych[1].
Nowe drukarki świetnie nadają się do małych biur szukających tanich, niezawodnych urządzeń wielofunkcyjnych łatwo podłączanych do sieci – przewodowo i poprzez Wi-Fi.

Seria WorkForce WF-3000

Serię tworzą cztery modele: WF-3540DTWF/WF-3530DTWF/WF-3520DWF/WF-3010DW, które świetnie nadają się do małych biur, które chcą zaoszczędzić, drukując dwustronnie dobre jakościowo dokumenty z szybkością 15 stron na minutę w przypadku drukowania jednostronnego i 7,9 strony na minutę w przypadku drukowania dwustronnego[2]. W każdym modelu znajduje się duży podajnik na 250 arkuszy (w modelach WF-3540DTWF oraz WF-3530DTWF znajduje się jeszcze dodatkowy podajnik na kolejne 250 arkuszy) oraz podajnik tylny – czyli ścieżka do podawania pojedynczych nośników specjalnych. Przy jej użyciu można drukować na rozmaitych materiałach - jak karton, samoprzylepne etykiety adresowe, koperty i papier firmowy - bez otwierania głównych podajników papieru i wymiany papieru.

Seria WorkForce WF-2000

W tej serii jest pięć urządzeń: WF-2540WF/WF-2530WF/WF-2520NF/WF-2510WF/WF-2010W o nieco mniejszej powierzchni podstawy niż seria WF-3000. Modele WF-2000 charakteryzują funkcje dobrane z myślą o użytkownikach potrzebujących małej i niezawodnej drukarki biurowej. Drukarki te mogą służyć zarówno jednemu pracownikowi biurowemu, jak i — poprzez szeroką gamę opcji udostępniania — mogą być współużytkowane przez wiele osób. W każdym modelu tej serii znajduje się ponadto tylny podajnik na 100 arkuszy, co zapewnia wszechstronność drukowania.

Wszystkie dziewięć drukarek[3] oferuje funkcje zdalnego drukowania poprzez funkcje usługi Epson Connect[4] (Epson iPrint, Epson Email Print, Remote Print Driver i Scan-to-Cloud). Usługa ta pozwala użytkownikom bezprzewodowo drukować ze smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji Epson iPrint, a także drukować z każdego miejsca na świecie, wysyłając plik bezpośrednio na indywidualny adres e-mail drukarki. Sterownik Remote Print Driver3 pozwala użytkownikowi na dostosowywanie zadań drukowania w sterowniku drukarki na swoim komputerze, zanim wyśle je do wydrukowania z dowolnego miejsca. Funkcja Scan-to-Cloud3 służy do zapisywania zeskanowanych dokumentów bezpośrednio w usługach chmury i udostępniania ich stamtąd oraz wysyłania ich na dowolny adres e-mail lub do innej drukarki z funkcją Epson Connect. Drukarki te mogą być także używane w połączeniu z usługami Google Cloud Print3.

„Obydwie serie doskonale pasują do potrzeb małych firm i oferują elastyczne możliwości udostępniania, dzięki karcie Wi-Fi i złączu Ethernet3. W modelu WF-3540DTWF jest dodatkowy interfejs Wi-Fi Direct, który umożliwia podłączenie drukarki bezpośrednio do innych urządzeń z Wi-Fi bez użycia routera. Szybkoschnący atrament Epson DURABrite Ultra Ink gwarantuje wysoką jakość dokumentów oraz ich odporność na działanie wody, powstawanie smug i używanie zakreślaczy pisma” – mówi Rafał Pawłowski, menedżer produktów dla firm w polskim oddziale Epson Europe.

Drukarki obydwu serii są już dostępne w Polsce, sugerowane ceny detaliczne podane są w tabelach poniżej.

Charakterystyka drukarek WF-3000

Najważniejsze cechy

WF-3010DW

WF-3520DWF

WF-3530DTWF

WF-3540DTWF

Sugerowana cena detaliczna netto (z VAT)

469 zł

759 zł

1 029 zł

1 025 zł

Drukarka, skaner, kopiarka i faks

Tylko drukarka

Podajnik na 250 arkuszy

Dwa podajniki na 250 arkuszy

Tylny podajnik na jeden arkusz, obsługujący różne nośniki

Karta Wi-Fi, złącze Ethernet

Wi-Fi Direct

Epson connect4 (Epson iPrint. Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud)

Drukowanie mobilne z komputera na drukarce obsługującej usługę Google Cloud Print

Drukowanie dwustronne

Gniazdo karty pamięci/koncentrator USB

Szybkość drukowania wg ISO 15 / 9,2 ipm2

Solidna i wytrzymała mechanicznie konstrukcja

Miesięczne obciążenie 12 000 stron[5]

Szybkoschnące atramenty DURABrite Ultra Ink

Oszczędność pieniędzy dzięki oddzielnym wkładom atramentowym — wymienia się tylko zużyty kolor

Koszty drukowania w przeliczeniu na stronę za pomocą wkładów atramentowych XL mogą być nawet o 50% niższe niż konkurencyjnych drukarek laserowych1

Zamontowany na stałe, dwustronny automatyczny podajnik umożliwia skanowanie, kopiowanie i faksowanie wielostronicowych dokumentów

Ekran dotykowy 8,8 cm obsługiwany gestami ułatwiający poruszanie się po menu

Ekran panelu LCD 6,3 cm i intuicyjny panel sterowania ułatwiający poruszanie się po menu

Wymienna skrzynka konserwacyjna zapewniająca dodatkową trwałość

 

Charakterystyka drukarek WF-2000

Najważniejsze cechy

WF-2010W

WF-2510WF

WF-2520NF

WF-2530WF

WF-2540WF

Sugerowana cena detaliczna netto (z VAT)

389 zł

399 zł

449 zł

449 zł

579 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł


Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »