Gospodarka » Narzędzia

Skil Masters - szybkie i efektywne cięcie

Skil Masters - szybkie i efektywne cięcie
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa piła szablasta Skil Masters do cięcia drewna i metalu.

Dzięki niskiemu poziomowi drgań oraz ustawieniu ruchu wahadłowego, nowa piła szablasta Skil Masters (model 4960) może zaoferować użytkownikom profesjonalnym szybkie i efektywne cięcie, jakie wymagane jest przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i rozbiórkowych. Produkt dostępny jest w sprzedaży od września.

Komfort pracy ma duże znaczenie przy wykonywaniu wymagających prac, związanych z cięciem drewna czy metalu. Nowa piła szablasta posiada ergonomicznie ukształtowaną rękojeść oraz miękkie powierzchnie Softgrip, zarówno na rękojeści, jak i na korpusie urządzenia. System redukcji drgań VRS (Vibration Reduction System) obniża poziom drgań do minimum, wykorzystując zasadę przeciwwagi, która kompensuje drgania spowodowane ruchem brzeszczotu. Dioda LED wskaźnika informuje o gotowości urządzenia do pracy, zapewniając użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Oprócz wydajnego silnika o mocy 1150 W oraz długości skoku wynoszącej 29 mm, model 4960 posiada także ustawienie ruchu wahadłowego. Ustawienie to sprawia, że brzeszczot wykonuje ruch oscylacyjny, który dodatkowo przyspiesza cięcie, czyniąc pracę bardziej efektywną. Jest to przydatna funkcja podczas wykonywania prac rozbiórkowych. Płynna regulacja prędkości skokowej w zakresie od 800 do 2700 skoków na minutę zapewnia optymalną kontrolę nad pracującym urządzeniem, a także umożliwia dopasowanie tempa pracy do właściwości ciętego materiału. Nowa piła szablasta tnie materiały o grubości maks. 180 mm (drewno), 20 mm (stal) oraz 30 mm (aluminium).

Każda wymiana brzeszczotu ma istotny wpływ na produktywność pracy. Nowa piła umożliwia szybką i łatwą wymianę brzeszczotu, bez konieczności stosowania dodatkowych kluczy. Wystarczy zwolnić brzeszczot przy pomocy przycisku, a na jego miejsce włożyć nowy, który zostanie automatycznie zablokowany w uchwycie.

Podobnie jak wszystkie elektronarzędzia Skil Masters, także model 4960 jest dostarczany wraz z solidną, płócienną torbą narzędziową. Torba umożliwia łatwe przechowywanie samego narzędzia oraz akcesoriów, przystawek i zestawu narzędzi ręcznych, potrzebnych użytkownikom profesjonalnym w codziennej pracy.

Sugerowana cena brutto (październik 2008):
- piła szablasta 4960 - 599 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »