Technologie » Telekomunikacja

Smartfon oparty na systemie Access Linux Platform

Smartfon oparty na systemie Access Linux Platform
Zobacz więcej zdjęć »
Niewielka izraelska firma – Emblaze - zaprojektowała smartfon oparty na systemie ALP i wyposażony w 3,5-calowy ekran dotykowy, GPS, HSDPA oraz 3,2-megapikselową kamerę.

Trudno w to uwierzyć, ale Edelweiss będzie pierwszym smarftonem dostępnym na rynku, który będzie opierał się na systemie operacyjnym Access Linux Platform z całą masą widżetów. Telefon wyposażono w 3,5-calowy, dotykowy ekran LCD o ogromnej rozdzielczości 480 x 854 pikseli, dwa procesory, bezprzewodową łączność HSDPA, WiFi oraz Bluetooth, wbudowany moduł GPS, 3,2-megapikselowy aparat z auto-fokusem i 3-krotnym zoomem cyfrowym, 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci oraz obsługę wszystkich popularnych formatów audio-wideo.

Smartfon Edelweiss waży 130 gramów i mierzy zaledwie 12,3 mm grubości. Jego produkcją zajmie się japońska firma Sharp. Data premiery i cena nie są jeszcze znane, choć wiadomo, że pojawi się on najpierw na rynku rosyjskim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »