Zdrowie » Ciało

Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa korekcyjna dla oczu

Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa korekcyjna dla oczu
Zobacz więcej zdjęć »
Najlepszą i chyba jedyną alternatywą dla okularów korekcyjnych są soczewki kontaktowe, które na przestrzeni ostatnich lat zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Według szacunków, ze szkieł kontaktowych na całym świecie korzysta obecnie ponad 150 mln osób, a liczba ta systematycznie rośnie.

W czym tkwi fenomen soczewek korekcyjnych?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Soczewki ułatwiają życie

Największym atutem szkieł kontaktowych, z którym tradycyjne okulary korekcyjne nie są w stanie konkurować, jest ich wygoda noszenia. Dodatkowo soczewki nie ograniczają pola widzenia, zapewniają dobrą ostrość widzenia, bez względu na warunki atmosferyczne, a także umożliwiają pełną aktywność fizyczną. Nowoczesne soczewki kontaktowe posiadają wbudowany filtr chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Soczewki kontaktowe mogą być noszone w trybie dziennym, dwutygodniowym, miesięcznym, kwartalnym, półrocznym, rocznym i w systemie night&day. Dostępne są również soczewki korygujące krótko- i dalekowzroczność, starczowzroczność (prezbiopię), a także astygmatyzm (toryczne soczewki kontaktowe). Obecnie można szybko i tanio zamówić soczewki online w internecie, a także środki do pielęgnacji, czyszczenia i przechowywania szkieł kontaktowych.

Podział soczewek kontaktowych według korygowanych wad:

  • sferyczne - korygują wadę sferyczną,
  • toryczne - korygują wadę sferyczną i cylindryczną (astygmatyzm),
  • multifokalne - posiadają więcej niż jedną krzywiznę sferyczną, korygują wadę do bliży i do dali jednocześnie,
  • kolorowe (kosmetyczne) - nie muszą korygować żadnej wady, jednak mogą być również odmianą powyższych typów z dodatkową warstwą koloru.

Twarde i miękkie

Najpopularniejszym rodzajem szkieł kontaktowych są soczewki miękkie, które wykonuje się z polimeru zwanego hydrożelem lub silikonowym hydrożelem. Polimer w stanie suchym ma właściwości twardego tworzywa organicznego, natomiast po odpowiednim uwodnieniu jest miękki i elastyczny. Stopień uwodnienia soczewek miękkich może się wahać między 30 a nawet 80 proc.

Obok soczewek miękkich dostępne na rynku są również soczewki twarde, które wytwarza się z tworzywa organicznego o wysokiej tlenoprzepuszczalności. Soczewki twarde są o wiele trwalsze i mają mniejszą średnicę od soczewek miękkich. Artykuł przygotowano przy współpracy z:http://www.soczewki.kontaktowe.com/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Peperoni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »