Technologie » Komputery

Sony dla profesjonalistów – nowe projektory instalacyjne - VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36

Sony dla profesjonalistów – nowe projektory instalacyjne - VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36
Zobacz więcej zdjęć »
Projektory instalacyjne Sony to gwarancja najwyższej wydajności, a także kilka cech charakterystycznych dla tej marki. Nowe modele łączy technologia paneli nieorganicznych BrightEra™ 3LCD, funkcje energooszczędne, szerokie możliwości w zakresie instalacji oraz niski koszt użytkowania.

Sony VPL-CW275 należy do najjaśniejszych projektorów WXGA (1280x800) w swojej klasie – oferuje 5100 lm. Urządzenie jest wyposażone w liczne złącza wejściowe i wyjściowe, takie jak wideo RGB i audio, HDMI, RJ45 i RS232C oraz łączność LAN.

Sony VPL-FH31 i Sony VPL-FH36 to projektory WUXGA (1920×1200 ) o natężeniu światła odpowiednio - 4300 lm i 5200 lm. przeznaczone do zastosowań profesjonalnych: w uczelniach, biurach, muzeach i placówkach medycznych (DICOM). Urządzenia znakomicie sprawdzą się w instalacjach Digital Signage.

Model Sony VPL-CW275 będzie dostępny w Europie od końca listopada 2012 r. Modele Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 będą dostępne od stycznia 2013 r.

 

Bliższe informacje: www.pro.sony.eu

 

Dzięki technologiom firmy Sony nowe projektory zapewniają wyższą od standardowej jakość obrazu oraz znacznie jaśniejsze i bardziej naturalne kolory. Urządzenia te sprawdzają się w różnych zastosowaniach, takich jak sale wykładowe i aule oraz duże sale konferencyjne.

Projektory firmy Sony są projektowane z myślą o energooszczędności, dlatego model VPL-CW275 ma funkcje zmniejszające pobór mocy, wydłużające czas pracy lampy, a tym samym zmniejszające koszty eksploatacji. Klawisz ECO MODE na projektorze lub pilocie umożliwia stosowanie kombinacji energooszczędnych ustawień. Można skorzystać z automatycznego przyciemniania lampy dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zmniejsza to jej pobór mocy aż do 15%. Tryb energooszczędny zapewnia automatyczne wyłączanie projektora po określonym czasie.

 

Funkcja doceniana przez wykładowców to możliwość wyłączenia i włączenia obrazu jednym naciśnięciem przycisku na pilocie. Pobór mocy lampy zmniejsza się wówczas o około 30% w trybie wyłączania pustego obrazu. To nie tylko oszczędność kosztów i czasu pracy lampy – to także oszczędność czasu ponieważ projektora nie trzeba całkowicie wyłączać, a następnie włączać ponownie.

 

Instalację projektora Sony VPL-CW275 ułatwia zakres zmiany osi obiektywu +/- 5% w pionie i +/- 3% w poziomie. Zniekształcenia trapezowe można korygować w zakresie +/- 30 stopni w pionie i +/- 20 stopni w poziomie. Dzięki tym przydatnym funkcjom można uniknąć niewyraźnego czy zniekształconego obrazu. Rozszerza to również wachlarz możliwości instalacji projektora. Nowy model oferuje funkcję dopasowania ekranu do instalacji oraz ośmiopunktową korekcję odkształceń na wklęsłych i wypukłych płaszczyznach projekcyjnych.

 

Nowe projektory Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 to następcy dotychczasowych modeli VPL-FH30 i VPL-FH35. Obydwa modele oferują szczególnie szeroki zakres zmiany osi obiektywu: +60% w pionie i ±32% w poziomie. Funkcja korekcji zniekształcania obrazu umożliwia poprawianie narożników i boków obrazu wyświetlanego na powierzchniach wklęsłych i wypukłych, co przydaje się w dynamicznej projekcji w instalacjach Digital Signage. Możliwości w zakresie instalacji zwiększa dodatkowo nowy tryb orientacji pionowej (tylko w modelu Sony VPL-FH31), który pozwala na przerzucenie obrazu w prawo względem pozycji instalacyjnej. Za pomocą funkcji łączenia krawędzi można wyświetlać jeden duży obraz z kilku projektorów jednocześnie. Dzięki tej technologii powstaje jednolity obraz bez widocznych łączeń.

 

Zarówno model VPL-FH31, jak i VPL-FH36 wyświetlają obraz o jakości najlepszej w tej klasie. Te projektory o wysokiej rozdzielczości WUXGA (1920x1200) są w pełni zgodne z sygnałem Full HD. Ręczny zoom w zakresie około 1,6x umożliwia duże powiększenie obrazu z 40” do 600”. Obwody 12-bitowej korekcji gamma 3D umożliwiają bardzo precyzyjną regulację oraz uzyskanie większej skali szarości i płynniejszej gradacji odcieni.

 

Nowe urządzenia VPL-FH31/FH36 oferują też praktyczne funkcje zmniejszające koszty użytkowania i zapewniające dużą wygodę eksploatacyjną. Filtry mają cykl czyszczenia wynoszący około 15 000 godzin. Umożliwia to system Quad Filter System, dzięki któremu lampę i filtr można wymieniać jednocześnie, nawet w trudnych warunkach. W ten sposób czas konserwacji jest krótszy.

 

Wszechstronny program komputerowy do śledzenia urządzeń audio-wideo umożliwia użytkownikom monitorowanie i kontrolowanie projektorów w różnych pomieszczeniach. Połączony z nimi program wyświetla stan zasilania systemu i projektorów, termin wymiany lampy, alerty i inne ważne dane. Dzięki temu menedżerowie ds. sprzętu audio-wideo mogą skutecznie zarządzać urządzeniami we wszystkich pomieszczeniach.

 

 

 

Sony oferuje zintegrowany świat rozrywki łączący elektronikę użytkową, rozwiązania mobilne, muzyki, filmy, gry i rozrywkę sieciową, zajmując pozycję jednej z czołowych marek konsumenckich na świecie.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Firma oferuje m in. projektory instalacyjne, projektory do kina domowego, a także urządzenia dedykowane dla biznesu i sektora edukacyjnego.

 

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z

systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

 

 

Kontakt dla prasy: Malgorzata.mendygral@indalo.pl

Tel +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »