Gospodarka » Chemia

Soudal uhonorowany nagrodą Budowlana Firma Roku

Soudal uhonorowany nagrodą Budowlana Firma Roku
Zobacz więcej zdjęć »
W warszawskim Multikinie odbyła się Gala Builder Awards 2017, podczas której po raz 14. nagrodzono firmy i osoby wyróżniające się na rynku budowlanym w Polsce. Podobnie jak w ubiegłych latach, w gronie laureatów znalazła się firma Soudal – lider branży chemii budowlanej.


Organizowana przez miesięcznik „Builder” Gala tradycyjnie była ważnym podsumowaniem roku dla sektora budowlanego w Polsce i wyjątkowym spotkaniem przedstawicieli branży. Wzięli w nim udział m.in. właściciele i menedżerowie firm producenckich i wykonawczych, biura architektoniczne, reprezentanci ośrodków akademickich oraz organizacji branżowych. Nagrody przypadły w udziale tym firmom, które wykazały się nieprzeciętną skutecznością i osiągnęły niekwestionowany sukces w niełatwym dla rynku budowlanego roku 2016. Soudal kolejny raz został uhonorowany prestiżową nagrodą Budowlana Firma Roku, co potwierdziło pozycję firmy jako lidera wśród producentów chemii budowlanej.

Ważnym punktem programu Gali był finał 4. odsłony Konkursu dla Młodych Architektów, cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wśród adeptów sztuki projektowania. Spośród 129 poddanych ocenie prac Kapituła Konkursu wyłoniła najlepsze projekty w trzech kategoriach: „Dom własny architekta”, „Wypełnij lukę funkcją kultury” oraz „Współczesne miejsce pracy”. W kategorii „Dom własny architekta” pierwsze miejsce przyznano Joannie Wirkus (Politechnika Gdańska) i Łukaszowi Wacławkowi za pracę „Panteon Architekta”, a także Dagmarze Piszcz (Politechnika Warszawska) za projekt „Gravity House”. W drugiej kategorii najlepsza okazała się praca „Młyn Sztuki”, nadesłana przez Joannę Baranowską, Marcelinę Sztukowską i Aleksandrę Kozołub (Politechnika Wrocławska). W kategorii „Współczesne miejsce pracy” wyróżniono projekty: „Green Works” autorstwa Marty Żebrowskiej (Politechnika Krakowska) oraz „KontenAir” autorstwa Anny Mardyły i Mateusza Dąbka (Politechnika Śląska).

Kryterium oceny prac była nie tylko kreatywność, jaką wykazali się młodzi projektanci, ale również poprawne zastosowanie rozwiązań materiałowych i technologicznych. Firma Soudal, która wspierała uczestników Konkursu jako Mecenas Polskiej Architektury, zaproponowała dwa rozwiązania: Soudal Window System, czyli energooszczędny system montażu trójwarstwowego stolarki otworowej, oraz Soudatherm Roof – innowacyjny system izolacji dachów. Podczas Gali doceniono wkład Soudal w rozwój młodych architektów w Polsce, wręczając przedstawicielom firmy certyfikat Mecenas Polskiej Architektury 2016.
Ubiegły rok był szczególny dla Soudal – firma obchodziła podwójny jubileusz, a mianowicie 50-lecia swojego powstania oraz 20-lecia obecności na rynku polskim. Sukces Soudal na XIV Gali Builder Awards potwierdza, że firma jest na najlepszej drodze do realizacji swojego głównego celu, jakim jest osiągnięcie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 109889 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )