Firma » System prawny
Spór z pracodawcą
W jakich okolicznościach możemy pozwać pracodawcę? Dowiedzmy się , w jakich okolicznościach spór z pracodawców może trafić do sądu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Powody sporów na linii pracownik – pracodawca
Najczęściej spotykane spory z pracodawcą, które trafiają do sądu, dotyczą takich sytuacji jak mobbing, bezprawne zwolnienie z pracy, brak otrzymania przez pracownika przysługującego mu wynagrodzenia za nadgodziny bądź też ograniczenie pracownikowi uprawnień wynikających z Kodeksu Pracy.
Zgłoszenie konfliktu z pracodawcą do sądu
W sytuacji, gdy jesteśmy zmuszeni podać pracodawcę do sądu, warto wcześniej skonsultować się z adwokatem, który dokładnie przyjrzy się naszej sprawie oraz wskaże najkorzystniejsze dla nas drogi rozwiązania konfliktu. Pomoże on również przygotować pozew do sądu, a jeśli obawiasz się spotkania z pracodawcą w sądzie, adwokat może cię reprezentować podczas rozprawy.
Pomoc prawna jest o tyle ważna, iż z reguły większość z nas nie jest świadoma wszystkich praw oraz przywilejów wynikających z Kodeksu Pracy, a taka sytuacja w przypadku sporu staje się korzystna dla pracodawcy, który dysponuje odpowiednią wiedzą w tym temacie i nie omieszka wykorzystać każdej możliwości, aby wygrać sprawę.
Dowiedz się więcej na temat: Spór z pracodawcą - postępowanie sądowe
Terminy
Należy również pamiętać, iż pozew przeciwko pracodawcy należy zgłosić w odpowiednim terminie. Mamy zatem 7 dni na zgłoszenie odwołania od wypowiedzenia oraz żądania sprostowania świadectwa, 14 dni na żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania po rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia bądź żądania nawiązania umowy o pracę w przypadku odmowy przyjęcia do pracy oraz 3 lata dla roszczeń ze stosunku do pracy.
Autor: Eprawnik.wordpress.com
Nadesłał:
easylife
|
Komentarze (0)