Dom » Wnętrza

Sposoby na zaoszczędzenie prądu w domu

Sposoby na zaoszczędzenie prądu w domu
Zobacz więcej zdjęć »
Po nowym roku znów podwyżki, oczywiście wśród nich musiał znaleźć się również prąd. Musimy wciąż zaciskać pasa lub szukać rozwiązań, które zmniejszą zużycie prądu do minimum. Tutaj przedstawiamy najlepsze sposoby na zmniejszenie poboru energii elektrycznej w domu.
  • Wymień oświetlenie na LED

Oświetlenie LED-owe pozwoli nam zmniejszyć rachunki za prąd. Choć sam osprzęt tego typu oświetlenia jest drogi, to ten wydatek zwróci nam się w postaci mniejszych opłat. Pamiętajmy o tym, że diody LED są wytrzymałe na wstrząsy, lampa z tą technologią może świecić nieprzerwanie przez wiele lat. Dzięki niezwykłym właściwościom tej technologii możemy oświetlić każde miejsce w domu. Jeśli chcesz się przekonać o tym, jaki osprzęt będzie Ci potrzebny, wejdź na stronę Klusdesign.pl

  • Uwaga na urządzenia w trybie czuwania

Mamy tutaj na myśli pozostawianie urządzeń w trybie czuwania. Kiedy nie działają, również pobierają prąd. Te małe lampeczki w telewizorach, ładowarkach, czy innych urządzeniach po cichu pobierają drobne ilości prądu, które w przeciągu roku mogą kosztować nas setki złotych.

  • Energooszczędne AGD

Bardzo duże ilości prądu pobiera lodówka, ponieważ chłodzi jedzenie przez 24h na dobę i stale potrzebuje odpowiedniego dopływu prądu. Na drugim miejscu zjadaczy prądu znajdziemy pralki. W tych przypadkach możemy wpłynąć na zmniejszony pobór energii poprzez zakupienie urządzeń w klasie A++. Dzięki temu te urządzenia pobierają jak najniższe ilości energii elektrycznej.

  • Ogranicz zużycie prądu poprzez rozsądne korzystanie z urządzeń elektrycznych.

- Po pierwsze, nie zostawiaj oświeconego światła, jeśli wychodzisz z pokoju i wiesz, że długo tam nie wrócisz.

- Po drugie korzystaj z wtedy, gdy nazbiera się sporo prania. Nie pierz jednej rzeczy w pralce, podobnie postępuj ze zmywarką. Nie włączaj jej, jeśli jeszcze nie jest zapełniona.

- Po trzecie, jeśli korzystasz z czajnika elektrycznego zawsze gotuj w nim tyle wody ile aktualnie potrzebujesz. Jeśli masz taką możliwość gotuj wodę w zwykłym czajniku. To pozwoli zmniejszyć rachunki. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaBb

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »