Technologie » Internet

Startupowe trendy w branży nowych technologii (

Startupowe trendy w branży nowych technologii (
Zobacz więcej zdjęć »
W procesie tworzenia startupów bardzo istotne jest nieszablonowe podejście do biznesu. Wdrażanie oryginalnych pomysłów to oczywiście stąpanie po bardzo niepewnym gruncie, jednak w przypadku trafienia w potrzeby rynku – przynieść może bardzo wymierne korzyści.

 W jakich dziedzinach możemy spodziewać się najciekawszych projektów w 2016 r.?


Mobilne zdrowie

Smartfony, smartwatche oraz tablety zmieniają się stopniowo w przenośnego diagnostę i doradcę. Nie przepisuje on jeszcze leków, ale pozwala kontrolować czas ich przyjmowania, informować o zaplanowanych wizytach u specjalisty, a przede wszystkim niemal 24 godziny na dobę gromadzi olbrzymią ilość danych dotyczących naszego zdrowia. Ulokowanie takich, bardzo osobistych komunikatów w wirtualnej przestrzeni obarczone jest ryzykiem, że dostaną się w niepowołane ręce. Z drugiej jednak strony otwiera przed lekarzami olbrzymie możliwości dokładnej analizy naszej kondycji, niemal w czasie rzeczywistym.

Na tym rynku wygrają pomysły łączące w sobie prostotę i wygodę użytkowania z bezpieczeństwem przesyłania i gromadzenia informacji. Idealne rozwiązanie da też lekarzom możliwość łatwej analizy coraz większej ilości informacji, a nawet interweniowania w przypadku wystąpienia u pacjenta alarmujących objawów, jak np. zbyt długo utrzymującego się wysokiego ciśnienia - opowiada Marta Fudali-Michalska z ITCorner, wrocławskiego klastra nowych technologii.
Opanować przepływ danych

Analiza dużej ilości gromadzonych rekordów staje się powoli problemem nie tylko finansowym, ale i technicznym. Ma to duże znacznie zwłaszcza przy wspomnianych informacjach medycznych. Z podobnym problemem musiała poradzić sobie NASA, dysponująca gigantyczną liczbą zdjęć wszechświata. Rozwiązaniem okazało się połączenie w sieć milionów użytkowników komputerów osobistych na całym świecie. Prywatne osoby instalują specjalne oprogramowanie i w ten sposób udostępniają część mocy obliczeniowej swojego sprzętu. Dla użytkowników strata szybkości obliczeniowej urządzenia nie jest zauważalna. Działa jednak efekt skali, pozwalający na wykonie jeszcze większej liczby analiz zdjęć i przetwarzania zebranych informacji.
Zastosowanie tego typu rozwiązania do danych medycznych ma tę wadę, że w przeciwieństwie do zdjęć gwiazd, operujemy na informacjach poufnych. Być może częściowym rozwiązaniem byłoby połączenie w zamknięte systemy sieci własnej szpitali i jednostek medycznych. Jest to z pewnością wyzwanie, które czeka na swój startup – opowiada Maciej Gawlik z ITCorner.

Czytaj całość artykułu tutaj:  http://www.magazynit.pl/kraj/startupowe-trendy-w-branzy-nowych-technologii.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »