Technologie » Komputery

Stwórz swoją własną okładkę książki

Potrzeba wyróżnienia się i podkreślenia swojego indywidualizmu sprawia, że pragniemy posiadać rzeczy unikalne. Nawet jeżeli mowa o tak prozaicznych przedmiotach jak okładki na zeszyty, notesy, czy podręczniki szkolne.

Zeszyt oklejony w najbardziej zwariowaną grafikę stworzoną samodzielnie w programie graficznym, czy może okładka pamiętnika w formie mozaiki zdjęć z dzieciństwa? Wprowadzenie w życie takich pomysłów jest bardzo proste, a realizacja projektu rozpoczyna się w głowie. Należy samemu stworzyć zarys grafiki, wyobrazić sobie, jak powinna wyglądać ta jedyna okładka. Świadomość, że dysponujemy w domu sprzętem drukującym, który umożliwi wydruk najbardziej oryginalnej wizji pozwala rozwinąć wodze fantazji.

Podczas pracy nad projektem możemy wykorzystać dostępne w Internecie gotowe szablony graficzne lub stworzyć swój własny. Współczesne programy do obróbki grafiki dają nam szerokie możliwości, które pozwolą na stworzenie prawdziwego małego arcydzieła. Przykładowo możemy wzmocnić efekt kontrastu barw, ucharakteryzować zdjęcie na fotografię sprzed lat, dodać dowolną ramkę, cień. Kolaż wakacyjnych zdjęć, własny komiks, czy fotografia w stylu vintage? Wybór należy tylko i wyłącznie do nas samych.

Po przygotowaniu projektu graficznego przystępujemy do jego wydruku. W przypadku okładek czarno-białych najlepiej sprawdzi się drukarka laserowa, do kolorowych atramentowa. Standardowe drukarki są obecnie wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które ułatwią i poprawią jakość naszych wydruków. Warto tu wymienić możliwości zintegrowania swojego telefonu komórkowego z drukarką oraz druku na papierze fotograficznym. Pierwsza z tych funkcji polega na zlecaniu druku bezpośrednio ze swojego telefonu do urządzenia drukującego - wystarczy połączenie z Internetem. Zdjęcia można także drukować w wysokiej jakości i w dowolnym formacie na specjalnym „śliskim” papierze do tego przeznaczonym. Fotografie tego typu w żaden sposób nie odbiegają wyglądem od tych, wywoływanych w specjalnie przeznaczonych do tego punktach fotograficznych.

Sposób przytwierdzenia wydrukowanych elementów do książki lub zeszytu jest dowolny. Można to zrobić klejem, taśmą bezbarwną lub kolorowymi naklejkami. Ciekawym rozwiązaniem jest również wydruk dowolnej grafiki na folii, którą możemy okleić zeszyt lub książkę. Pamiętajmy, aby dopasować rodzaj i grubość folii do typu posiadanego urządzenia. Inne są folie do drukarek laserowych i kopiarek, a inne do drukarek atramentowych. Mając do czynienia z drukiem laserowym bardzo istotna jest też panująca w urządzeniu temperatura wygrzewania. Zły dobór nośnika może doprowadzić do uszkodzenia drukarki, gdyż folia może się zawinąć na wałku grzewczym. Natomiast w przypadku drukarki atramentowej nie musimy się martwic o wytrzymałość termiczną folii.Wydruk unikalnej okładki na książkę nie musi wcale wiązać się z dużymi kosztami. - Na rynku dostępnych jest wiele niedrogich modeli drukarek, które z powodzeniem sprawdzą się przy wydruku dokumentów i projektów graficznych. Koszty wydruku można dodatkowo obniżyć kupując zamiast oryginalnych materiałów eksploatacyjnych ich tańsze odpowiedniki. Mają one zazwyczaj większą pojemność, oferują równie wysoką jakość druku i są trwalsze. Także wytrzymałość bębnów takich tuszy jest bardzo duża, nawet do 10 000 stron - mówi Dariusz Hartmann ze sklepu internetowego
e-atramenty.pl.

Wiele osób używa drukarki jedynie do drukowania dokumentów tekstowych, nie wykorzystując wszystkich jej możliwości. Stworzenie okładki przypominającej swego rodzaju małe dzieło sztuki jest łatwiejsze, niż nam się wydaje. Dzięki funkcjom sprzętu drukującego można wydrukować indywidualne projekty i nadać niepowtarzalny charakter przedmiotom codziennego użytku, a przez to wyrażać siebie i uwalniać swoją kreatywność.Karolina SirkoSklep Internetowy E-Atramenty od 1998 roku specjalizuje się w dystrybucji materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kserokopiarek. Zapewnia wysokiej jakości produkty - zamienniki i oryginalne materiały takich marek jak HP, Canon, Epson, OKI, Lexmark, Samsung, Panasonic, Brother, Black Point. W trosce o środowisko naturalne firma prowadzi również skup i usługę utylizacji zużytych tonerów i kartridży. Sprawne działanie i profesjonalizm pracowników to gwarancja szybkiej realizacji zamówień i pełnego zadowolenia z jakości towarów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

e-atramenty.pl
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »