Gospodarka » Żywność

Świat na zakręcie, a logistyka w drodze! Poznaj ludzi, na których zawsze możesz liczyć!

Świat na zakręcie, a logistyka w drodze! Poznaj ludzi, na których zawsze możesz liczyć!
Zobacz więcej zdjęć »
W czasie, gdy większość z nas pozostaje w domu, a świat znalazł się na zakręcie, oni nie zwalniają tempa nawet na chwilę i cały czas są w drodze.
Wszystko po to, aby zapewnić nam w miarę normalne funkcjonowanie. To dzięki nim każdego dnia w sklepach możemy kupić świeże warzywa i owoce, nabiał, pieczywo czy inne niezbędne produkty. Celem inicjatywy #ŚwiatNaZakręcieLogistykaWDrodze jest podziękowanie wszystkim pracownikom logistycznym, na których możemy liczyć bez względu na okoliczności.

Ograniczenia związane z wychodzeniem z domu i przemieszczaniem się obowiązują już od ponad miesiąca. To trudny czas, w którym każdy musiał przestawić się na zupełnie nową codzienność. Jedną z niewielu rzeczy, jakie pozostały bez zmian są pełne półki w sklepach spożywczych. Kupując mleko, ulubioną wędlinę czy warzywa na obiad, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, komu to zawdzięczamy. O nasze zaopatrzenie, komfort i normalne dostawy dbają przedstawiciele logistyki, czyli ludzie, którzy nie zwalniają tempa. Z poświęceniem działają na najwyższych obrotach, nie bacząc na trudną sytuację dookoła. Rozpoczynają pracę, gdy większość z nas jeszcze śpi. A wszystko po to, abyśmy od rana mogli spokojnie kupić wszystko, czego potrzebujemy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ukryci bohaterowie nie zwalniają tempa
Pracownicy magazynów, planiści, kontrolerzy jakości czy spedytorzy - wszyscy zajmujący się logistyką, bez względu na stanowisko to ukryci bohaterowie, którzy cały czas są w drodze. Dlatego aby podziękować im za codzienną pracę w czasie pandemii, powstała inicjatywa #ŚwiatNaZakręcieLogistykaWDrodze. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na branżę logistyczną działającą na pełnych obrotach, ale także w szerszej perspektywie - na pracę wszystkich, którzy każdego dnia pomagają nam przetrwać ten trudny czas.

- Największe zadowolenie z pracy daje nam niezakłócony przepływ produktów, dzięki któremu każdy otrzymuje to, czego potrzebuje w przewidywanym czasie - przekonuje Michał Zadrożny, kierownik logistyki i transportu Green Factory Logistics. - Wtedy wiemy, że razem z zespołem wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Co więcej, nasza praca dosyć szybko przynosi widoczne gołym okiem efekty, to jeszcze bardziej motywuje do działania, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak dzisiaj.

- Nasza praca wymaga sporej elastyczności, umiejętności przewidywania różnych scenariuszy zdarzeń i szybkich reakcji, bo w całym łańcuchu dostaw każde ogniwo wpływa wzajemnie na siebie. To są właśnie te elementy, które lubię i cenię w swojej pracy - dynamika, wyzwania i jasny cel - dostarczenie asortymentu do odbiorcy - dodaje Tomasz Żak, kierownik zespołu magazynów Green Factory Logistics.

Na pierwszym miejscu: bezpieczeństwo klientów

Bezpieczeństwo to podstawowa i najważniejsza zasada w pracy związanej z logistyką świeżych produktów. W branży logistycznej funkcjonują procedury, dzięki którym żywność trafiająca do sklepów zawsze jest bezpieczna i świeża. Szczególnie w czasie pandemii COVID-19 w przepływie produktów są wdrażane jeszcze bardziej rygorystyczne zabezpieczenia, tak by każdy bez obaw o swoje zdrowie robić zakupy w sklepie.

- W transporcie świeżej żywności najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, którą na bieżąco kontrolujemy za pomocą m.in. czujników zamontowanych w każdym pojeździe i systemów GPS. Każde wahanie poza ustalony zakres wyzwala automatyczne alerty, dzięki którym możemy natychmiastowo reagować - zapewnia Michał Zadrożny.

Oprócz kontroli temperatury, w czasie pandemii kluczowe jest ograniczenie czynników zewnętrznych w trakcie transportu towaru. Dlatego cały proces jest przeprowadzany tak, by zminimalizować operacje załadunku i rozładunku produktów.

- Zasady, które stosujemy codziennie są jak pasy w samochodzie - być może ryzyko wypadku jest niskie, ale bez względu na warunki zawsze należy je zapinać. Bezpieczeństwo w rozumieniu dostaw żywności to przede wszystkim stosowanie się do procedur HACCP, czyli czystość, czystość i jeszcze raz czystość - przekonuje Tomasz Żak. - Najważniejsze jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pracowników i ciągłości łańcucha dostaw. Oprócz środków dezynfekujących, maseczek, rękawiczek, pracy zdalnej stosujemy zasady dywersyfikacji pracowników na mniejsze odizolowane zespoły. Czas pandemii pokazał również, że sprawnie zorganizowane operacje logistyczne mogą być zarządzane również zdalnie.

Wszystkie osoby, które biorą udział w tym procesie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej - maseczki, kombinezony, rękawiczki, przyłbice są dzisiaj nieodzownymi elementami pracy w logistyce. Pod stałą kontrolą sanitarną i higieniczną są wszystkie naczepy chłodnicze i pojazdy, a wszystkie pomieszczenia są regularnie dezynfekowane i ozonowane. Dzięki tym procedurom dostawy świeżej żywności, jak i pozostałych produktów spożywczych do sklepów nie jest zagrożona.

#ŚwiatNaZakręcieLogistykaWDrodze to akcja, która jest uznaniem dla wszystkich pracujących w sektorze logistycznym. Dzięki ich ciągłej gotowości każdy z nas, pozostając w domu, może spokojnie codziennie funkcjonować, nie obawiając się choćby o swoje bezpieczeństwo żywnościowe. Jednocześnie kampanii przyświeca idea zachęcenia do wzajemnej wdzięczności wszystkim, którzy pozwalają nam przetrwać czas pandemii. Powiedzmy im głośne: dziękuję!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Green Factory Logistics
http://logistyka-chlodnicza.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »