Firma » Biznes

Światowa gospodarka może zmierzać ku najgorszej recesji od 1983r

Światowa gospodarka może zmierzać ku najgorszej recesji od 1983r
Zobacz więcej zdjęć »
Światowa gospodarka może zmierzać ku najgorszej recesji od ćwierćwiecza - oceniają ekonomiści. "Bez wątpienia może to być najgorszy kryzys od lat 80."

"Są jednak nadzieje, że nie będzie najgorszego bezrobocia od czasu Wielkiego Kryzysu" - dodaje. William Rhodes, wiceszef Citigroup Inc. mówi, że jest to najgorszy kryzys w jego 50-letniej karierze. Dodaje, że nadal będziemy odczuwać skutki kryzysu w realnej gospodarce.

Kenneth Rogoff, profesor Harvard University, ocenia, że możemy wziąć większość oficjalnych prognoz PKB na przyszły rok i obciąć je o 2 pkt procentowe.

"To może oznaczać, że będziemy mieć najgorsze załamanie od 1982 r., gdy światowa gospodarka wzrosła o 0,9 proc." - uważa Rogoff. "Idziemy w stronę globalnej recesji" - ostrzega Simon Johnson, były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Ekonomiści zgodnie oceniają, że wzrośnie presja na banki centralne, by dalej obniżać stopy procentowe i na ministrów finansów, by redukować podatki i pobudzić wydatki.

"Będą dalsze cięcia stóp procentowych przez banki centralne" - mówi Ethan Harris, ekonomista Barclays Capital Inc. w Nowym Jorku. "Spodziewamy się globalnej recesji i szybko się to nie odkręci" - dodaje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »