Gospodarka » Przemysł

Szeroka gama szkła profilowego Pilkington Profilit™

Szeroka gama szkła profilowego Pilkington Profilit™
Zobacz więcej zdjęć »
System przeszkleń oparty o szkło profilowe Pilkington Profilit™ został rozszerzony o kolejne produkty.

Umożliwiają one projektantom elastyczne i kreatywne podejście do wykorzystania szkła w architekturze, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań dotyczących ochrony przeciwsłonecznej, izolacyjności cieplnej czy ochrony przed hałasem.


Szkło pod wieloma względami przewyższa inne materiały budowlane, takie jak stal, beton czy materiały syntetyczne, a także stanowi ich wyjątkowe uzupełnienie. Pilkington ProfilitTM jest nowoczesnym systemem opartym na wykorzystaniu szkła profilowego. Zgodnie z mottem „created to design (stworzone do projektowania)" daje on architektom i projektantom swobodę w projektowaniu budynków i ich wnętrz, a obszary jego wykorzystania wciąż ewoluują. W ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia na rynek pierwszego szkła profilowego o pofalowanej powierzchni Pilkington ProfilitTM Wave system został poszerzony o kolejne produkty o różnej strukturze powierzchni, zabarwieniu i poziomie rozproszenia światła.

Gamę nowych produktów otwiera Pilkington ProfilitTM OW - szkło o obniżonej zawartości żelaza. Ten unikalny produkt, w przeciwieństwie do zwykłego szkła profilowego, które charakteryzuje się lekko zielonkawym odcieniem, jest całkowicie bezbarwny. Istotną cechą tego szkła jest wysoka przepuszczalność światła przewyższająca 90%. Możliwości produkcyjne pozwalają na wyprodukowanie tego typu szkła zarówno w wersji standardowej, jak i pofalowanej Pilkington ProfilitTM Wave OW.

Kolejnym nowym typem w asortymencie szkła profilowego jest matowe szkło Pilkington ProfilitTM Opal, którego wewnętrzna powierzchnia poddana została piaskowaniu. W efekcie uzyskano szkło, które w sposób bardzo równomierny rozprasza światło i zapewnia możliwość uzyskania większej prywatności. W wersji Opal oprócz standardowego szkła Pilkington ProfilitTM dostępne jest również szkło zbrojone, szkło o pofalowanej powierzchni, szkło o obniżonej zawartości żelaza, szkło o gładkiej powierzchni (bez ornamentu), jak i nowe typy szkła ornamentowego.

Pilkington ProfilitTM Micro, Pilkington ProfilitTM Macro i Pilkington ProfilitTM Slim Line to nowe rodzaje ornamentowego szkła profilowego o trzech nowych wzorach powierzchni. W zależności od wzoru ornamentu - gęsto rozmieszczonych małych punktów, dużych punktów albo wąskich linii - można uzyskać ciekawe efekty świetlne oraz różne stopnie zaciemnienia. Każdy ze wzorów dostępny jest również w wersji Opal, co dodatkowo podnosi atrakcyjność produktu. Interesujący efekt matowości w połączeniu z liniowym wzorem ornamentu uzyskano w szkle Pilkington ProfilitTM Slim Line Opal. Produkty ornamentowe są szczególnie polecane do przeszkleń nowoczesnych wnętrz.

Pilkington ProfilitTM znakomicie nadaje się do dużych przeszklonych powierzchni, w wypadku których należy spełnić szereg wymogów związanych z bezpieczeństwem, izolacyjnością cieplną, ochroną przed hałasem i ochroną przeciwsłoneczną. Może być także stosowany w przeszkleniach wewnętrznych: w obiektach komercyjnych, halach sportowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Niewątpliwą zaletą szkła profilowego zastosowanego w elewacjach jest doświetlenie wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. W przeszkleniach wewnętrznych, oprócz korzyści wynikających z doświetlenia wnętrz, szkło urozmaica przestrzeń dzieląc ją wizualnie na mniejsze pomieszczenia.

W skład systemu Pilkington ProfilitTM wchodzi szkło profilowe, aluminiowe ramy zewnętrzne, wewnętrzne profile PCV i dodatkowe akcesoria uzupełniające kompletne przeszklenie. Zewnętrzne ramy aluminiowe dostępne są w wielu standardach wykończenia, na przykład anodowane lub z powłoką proszkową, według standardowej kolorystyki (RAL).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »