Motoryzacja » Samochody

Szkolenia bezpiecznej jazdy

Dlaczego warto jest uczestniczyć w szkoleniach bezpiecznej jazdy i co one obejmują?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gdy zdobywamy prawo jazdy i posiadamy już kilkuletnie doświadczenie za kółkiem, może się nam wydawać, że żadna sytuacja podczas kierowania pojazdem nie jest w stanie nas zaskoczyć. Często nasze wyobrażenie na ten temat naszych umiejętności jest jednak mylne. Trudne warunki atmosferyczne na drodze lub konieczność szybkiej reakcji na występujące na niej zagrożenia mogą przy braku wiedzy na temat tego, w jaki sposób mamy się zachować, doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji lub wypadku. Jak można tego uniknąć? Warto jest wziąć udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy.

Kurs z bezpiecznej jazdy obejmuje szeroki zakres zajęć z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Uczestnicy takiego szkolenia oprócz przypomnienia pozycji jaką należy przybrać za kierownicą, ustawienia fotela oraz kierownicy, dzięki praktycznym ćwiczeniom związanym m.in. z pokonywaniem różnego rodzaju zakrętów, hamowaniem, omijaniem przeszkód czy też poruszaniem się po specjalnej płycie poślizgowej, mogą doskonalić swoje umiejętności kierowania pojazdem. Szkolenia  bezpiecznej jazdy odbywają się na drogach zamkniętych dla ruchu posiadających nawierzchnią asfaltową, betonową lub też wykonaną z kostki brukowej

Szkoła bezpiecznej jazdy oferuje możliwość skorzystania z własnych pojazdów, a także, po ich odpowiednim przygotowaniu - z pojazdów należących do uczestników szkolenia, co pozwala opanować technikę jazdy samochodem, który szkolone osoby będzie używały na co dzień. Doświadczeni instruktorzy prowadzający takie szkolenia czuwają nad tym by auto i jego podzespoły nie uległy w jego trakcie uszkodzeniom, udzielając niezbędnych wskazówek. Dodatkowo, przed każdym ćwiczeniem uczestnicy szkolenia zapoznawani są z danymi zagadnieniami pod względem teoretycznym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

henryk.frolena

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »