Gospodarka » Maszyny

Szkolenia techniczne odpowiedzią na zapotrzebowanie nowoczesnych branż gospodarki

Szkolenia techniczne dla pracowników produkcyjnych stały się istotnym wymogiem dla współczesnego przemysłu. Specjaliści w zakresie komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania oraz wspomagania prac inżynierskich cały czas są towarem deficytowym na rynku pracy.

Podobnie rzecz ma się z operatorami maszyn sterowanych numerycznie. Możliwość przeprowadzania szkoleń w tych zawodach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tak ze strony pracodawców, jak i pracowników.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Projektowanie wposmagane komputerowo - CAD

Szkolenie z projektowania wspomaganego komputerowo, czyli tzw. CAD (Computer Aided Design), ma na celu zapoznanie kursanta z zastosowaniem sprzętu i oprogramowania komputerowego w projektowaniu technicznym. Metodologia CAD znajduje zastosowanie między innymi w inżynierii mechanicznej, elektrycznej oraz budowlanej. Charakterystycznym elementem CAD jest cyfrowe modelowanie goemetryczne, które ma na celu opracowanie zapisu konstrukcji danego wyrobu.

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich - CAE

Szkolenie w zakresie komputerowego wspomagania prac inżynierskich (Computer Aided Engineering - w skrócie CAE) polega na nauce wykorzystania oprogramowania komputerowego do symulacji funkcjonowania określonych wyrobów. Zadaniem CAE jest ulepszanie projektów lub wspomaganie procesu rozwiązywania problemów konstrukcyjnych w różnych dziedzinach przemysłu. CAE obejmuje symulację, walidację, a także optymalizację produktów, procesów oraz narzędzi produkcyjnych.

Komputerowe wspomaganie projektowania – CAM

Z kolei szkolenie obejmujące komputerowe wspomaganie projektowania (CAM, czyli Computer Aided Manufacturing) ma na celu wdrożenie kursanta w obsługę systemu komputerowego, kórego głównym zadaniem jest zintegrowanie fazy projektowania i wytwarzania. Programy typu CAM służą do tworzenia, na podstawie komputerowych rysunków 2D lub obiektów 3D, ścieżek narzędzi wykorzystywanych w procesie produkcji. Ścieżkami narzędzi nazywamy ruch narzędzia względem obrabianego przedmiotu.

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych - CNC

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych CNC (Computerized Numerical Control) to układ sterowania numerycznego wyposażony w mikrokomputer z możliwością dowolnego programowania. Szkolenia z zakresu CNC uczą obróbki materiałów wykonywanej za pomocą komputerowo sterowanych urządzeń, takich jak frezarki, tokarki czy elektrodrążarki. Obróbka CNC pozwalana na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie nawet najbardziej precyzyjnych kształtów.

Etapy produkcji

Opisane wyżej etapy wytwarzania są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ typowy proces skomputeryzowanego wytwarzania przedmiotu składa się z projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) oraz z właściwego wykonania (CNC). Wymienione szkolenia technicze przygotowują pracowników do wykonywania każdej kolejnej fazy produkcji, a tym samym do skutecznej realizaji zadań stawianych przed nimi w nowoczesnych branżach gospodarki.

We współpracy: http://www.szkolenia.innpuls.pl/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

blackppp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »