Dom » Wnętrza

Tara.Logic – połączenie fizyczności i duchowości

Tara.Logic – połączenie fizyczności i duchowości
Zobacz więcej zdjęć »
Tara.Logic firmy Dornbracht opiera się na języku wzorniczym klasycznej już Tary. Jednak dzięki wydłużeniu wylewki oraz dodaniu cokołu Tara.Logic jest jeszcze bardziej elegancka i wyrafinowana.

Jej stylistyka znajduje odzwierciedlenie w koncepcji łazienki Tara.Logic Ritual Bathroom, zaprojektowanej specjalnie dla tej kolekcji w ramach architektury rytualnej, której twórcą jest firma Dornbracht.

Tara.Logic to minimalistyczna armatura przyciągająca uwagę czystością kształtu. Jej sylwetka przywodzi na myśl smukłe i pełne gracji rzeźby szwajcarskiego artysty Alberto Giacometti'ego, natomiast wzornictwo nawiązuje do minimalistycznych trendów we współczesnej stylistyce produktów high-tech – takich jak Apple "iPod Nano".

"Kolekcja Tara.Logic dosłownie „wyrosła” z jednouchwytowej, klasycznej Tary" wyjaśnia dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. "Wszystko z czego składa się Tara.Logic sięga wzwyż. Tak jak korpus baterii, uchwyt czy wylewka. Jest to niezwykle przemyślany wzór, który nadaje armaturze szczególną siłę i fizyczność."

Architektura łazienki rytualnej Tara.Logic Ritual Bathroom przejmuje język wzorniczy kolekcji armatury. Jest to widoczne już na pierwszy rzut oka. Panele rozdzielające poszczególne przestrzenie w łazience, duże, podłużne lustra czy też podświetlane ściany uwypuklają najważniejsze cechy Tary.Logic – pionowość i wydłużenie. Jednocześnie architektura łazienki rytualnej podkreśla cechy kolekcji Tara.Logic poprzez odwołanie do fizyczności. Łazienka jest tu centrum odnowy biologicznej i prywatną siłownią. Ciało ludzkie - instrumentem podlegającym inteligentnemu wzmacnianiu i kształtowaniu. Łazienka Tara.Logic Ritual Bathroom łączy zatem zalety ciała i ducha oraz inteligencji i elegancji. Podczas gdy duchowość i zmysłowość tkwiły u podstaw kolekcji MEM i Lulu, tak Tara.Logic opiera się na koncepcji zdrowia i sprawności fizycznej. Postępująca sprawność równoważy cele fizyczne i duchowe aby zapewnić człowiekowi nową, zdrową samoświadomość.

Sześć stref w łazience rytualnej Tara.Logic Ritual Bathroom powstało w oparciu o koncepcję "Active Spa". Rozmieszczono je niczym stacje na treningu kondycyjnym. Jednak pomimo, że tworzą one określoną sekwencję, można swobodnie korzystać z każdej z nich na swój zindywidualizowany sposób.

1. PRZYGOTOWANIE
Pojedyncza umywalka z podgrzewaną ławką wykonaną z eleganckiego ciemnego drewna to miejsce, do którego przybywamy psychicznie i fizycznie. To tutaj myjemy ręce i spłukujemy z siebie dzień; zdejmujemy odzież, siadamy i relaksujemy się wybierając odpowiedni program ćwiczeń. Również w tej strefie – przed lustrem i w delikatnym oświetleniu – stopniowo powracamy do siebie po treningu. Panele znajdujące się w tej strefie pokryte są tkaniną, która odbija dźwięki miękko i delikatnie.

2. MYCIE TWARZY
Drugą strefę oddziela od pierwszej intensywna i energetyczna żółć podwójnej umywalki oraz podłogi. To tutaj wykonujemy zabiegi na twarz – swoisty kosmetyczny fitness zapewniający nam świeży i energetyczny wygląd. Podczas gdy maseczki, peelingi i kremy regenerują skórę twarzy, ogrzewanie podłogowe daje komfort stopom. 

3. OCZYSZCZANIE CIAŁA
Oczyszczanie ciała na siedząco jest echem azjatyckiej kultury przygotowywania się do kąpieli. Rytuałowi temu towarzyszą czerpak na wodę, wiadro i odpowiednio nisko usytuowana wylewka ścienna Tary.Logic. Odpływ dla wody stanowi wąski kanał w podłodze. Panele ścienne tworzą pogłos towarzyszący dokładnemu oczyszczaniu. Ich lekko chropowata w dotyku powierzchnia przypomina delikatny, lecz skuteczny peeling.

4. PRYSZNIC
RainSky M jest strefą przejścia pomiędzy oczyszczaniem ciała a kąpielą, kąpielą a strefą fitness, strefą fitness a wyjściem z łazienki. W tym miejscu nie ma żadnych ograniczeń przestrzennych. Jedynie subtelne wgłębienie w podłodze wskazuje, że właśnie tu zlokalizowany jest prysznic. Zamontowany na ścianie moduł termostatu xTool pozwala sterować funkcjami natrysku deszczowego RainSky M. Do wyboru mamy: prysznic górny, natrysk na ciało i kurtynę deszczu.

5. KĄPIEL KONTRASTOWA
Podwójna wanna pozwala celebrować ożywiający azjatycki rytuał kąpieli kontrastowej. Zaczynamy od wejścia do wanny z ciepłą wodą, której temperatura, dzięki stałemu przepływowi, stopniowo podnosi się do 42°C. Następnie przechodzimy do wanny z wodą zimną. Ten proces, powtarzany z częstością zależną od indywidualnych upodobań, służy do wzmocnienia oraz ożywienia ciała i układu odpornościowego poprzez stymulację obiegu krwi i metabolizmu. W trakcie kąpieli osoba kąpiąca się skupia wzrok na panelach cyfrowych, które pełnią rolę okna w pokoju. Wyświetlana jest na nich wizualizacja przygotowana do muzyki skomponowanej specjalnie dla rytuału kąpielowego Tara.Logic Bathing Ritual. Dźwięk jest przekazywany w formie graficznych sygnałów i odtwarzany jako "płynący" obraz, co z kolei przywraca skojarzenie z wodą – żywiołem natury. 

6. PRYWATNA SIŁOWNIA
To najbardziej aktywna strefa w łazience rytualnej Tara.Logic Ritual Bathroom. Ten obszar codziennych ćwiczeń fizycznych jest niezwykle męski i racjonalny. Zaawansowana technologicznie bieżnia mierzy częstość kroków, puls i inne parametry badane podczas ćwiczeń. Lustro, ukazujące się nam dopiero po otwarciu specjalnego ekranu, oddziela ten obszar od pozostałej części pomieszczenia.

Architekturę łazienki Tara.Logic Ritual Bathroom zaprojektował Mike Meiré. Kolekcja Tara.Logic jest projektem studia Sieger Design.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »