Dom » Budownictwo

Technika Bosch w trzecim co do wielkości budynku na świecie

Technika Bosch w trzecim co do wielkości budynku na świecie
Zobacz więcej zdjęć »
Cyfrowy system nagłośnieniowy i ewakuacyjny Praesideo firmy Bosch Security Systems został zainstalowany w prestiżowym budynku World Financial Center, w Szanghaju.

Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa, jakie stosuje się obecnie w tego typu obiektach. Prace instalacyjne zostały ukończone w lipcu 2008.

Budynek liczy sobie 492 metry wysokości i jest trzecią co do wielkości budowlą na świecie, a jego budowa trwała ponad 10 lat. Po wydarzeniach z 11 września 2001 konstrukcję budynku gruntownie zmodyfikowano. Podjęto kolejne, ważne kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników budynku, tworząc m.in. 12 ognioodpornych schronów oraz dodając dwie windy zewnętrzne. Shanghai World Financial Center posiada trzy kondygnacje podziemne z parkingami i sklepami, na piętrach 1-5 mieszczą się centra konferencyjne, na piętrach 7-77 biura, na piętrach 79-93 hotel. Na najwyższych kondygnacjach (94-100) zostały zlokalizowane platformy widokowe oraz powierzchnie wystawiennicze.

System nagłośnieniowy i ewakuacyjny dla Shanghai World Financial Center składa się w sumie z czterech systemów Praesideo, które pokrywają swoim zasięgiem kilka stref, łącznie z powierzchnią biurową, konferencyjną oraz hotelową. System będzie jedną z największych i najbardziej kompleksowych instalacji tego typu na świecie. W jego skład wchodzi 26 kanałów nadawczych, z czego cztery można zaprojektować zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta, sześć interfejsów CobraNet do komunikacji dalekiego zasięgu, ponad 200 wysokiej klasy wzmacniaczy Bosch serii LBB (124 W, 250 W i 500 W) oraz 2400 syren alarmowych oraz głośników w obudowach do montażu sufitowego oraz natynkowego. Każde złącze głośnika jest nadzorowane.

System Praesideo był pierwszym na świecie, w pełni cyfrowym systemem nagłośnieniowym i ewakuacyjnym oraz jednym z pierwszych systemów wykorzystujących zaawansowaną technologię cyfrową na rynku systemów nagłośnieniowych. Jakość dźwięku, jaką oferuje Praesideo, szybko zyskała renomę dzięki cyfrowej transmisji sygnału, która eliminuje wszelkie zakłócenia i gwarantuje czystość nadawania komunikatów głosowych. Ponadto, system Praesideo spełnia rygorystyczne wymagania normy IEC 60849 EVAC oraz jako pierwszy system nagłośnieniowy i ewakuacyjny otrzymał certyfikat zgodności z tą normą. Będąc elementem zintegrowanego systemu zabezpieczeń, Praesideo może dzięki otwartej architekturze komunikować się z urządzeniami peryferyjnymi oraz systemami innych producentów, takimi jak: systemy zarządzania budynkami, systemy przeciwpożarowe, oraz głosowe systemy informacyjne.


Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »