Technologie » Telekomunikacja

Technologia Polycom w walce ze świńską grypą

Technologia Polycom w walce ze świńską grypą
Zobacz więcej zdjęć »
Aby zwalczyć epidemię władze Meksyku wykorzystują komunikację audiowizualną mobilizując tysiące pracowników służby zdrowia do działania.

Nadchodząca zima może oznaczać dla całego świata kolejny sezonowy atak wirusa grypy. Dlatego kierownictwo służb medycznych Meksyku przygotowuje się do  walki wdrażając szybkie i interaktywne systemy komunikacji firmy Polycom, światowego lidera w zakresie rozwiązań telepresence oraz komunikacji audiowizualnej. W kwietniu i maju, Krajowe Centrum Technologii Zdrowotnych w Meksyku (CENETEC) skutecznie korzystało z  systemów wideokonferencyjnych firmy Polycom oraz innych dostawców w celu powstrzymania wybuchu i rozprzestrzeniania się wirusa świńskiej grypy H1N1.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Eksperci Ministerstwa Zdrowia zastosowali systemy Polycom komunikacji “twarzą w twarz” z 1500 osób kierujących służbą zdrowia w celu uzgodnienia źródła grypy, dróg rozprzestrzeniał się wirusa oraz podjęcia szybkiego działania. W kwietniu, w początkowej fazie epidemii władze Meksyku uznały za konieczne posiadanie nowoczesnego narzędzia do komunikacji i współpracy, które pomogłoby w opanowaniu wirusa. Podjęli więc decyzję o wyposażeniu swej sieci telekomunikacyjnej w systemy Polycom. 

“Komunikacja i interakcja w czasie rzeczywistym były kluczowymi czynnikami w czasie pojawienia się wirusa H1N1, a przekaz wideo stał się zasadniczym elementem wymaganym w tej kryzysowej sytuacji,” powiedział Adrian Pacheco, inżynier biomedyczny i asystent dyrektora ds. telemedycyny w Ministerstwie Zdrowia.

“Interaktywne wideo umożliwia wymianę informacji pomiędzy ludźmi w czasie rzeczywistym, ponieważ gdy walczy się z epidemią, nie ma czasu do stracenia.” W walce z rozprzestrzenianiem się wirusa interaktywna komunikacja wizualna pozwoliła zaoszczędzić czas – i prawdopodobnie ludzkie życie. “Każdy widział wyraz twarzy swoich rozmówców, ludzie łatwiej zadawali pytania i naprawdę rozumieli przekazywane informacje,” powiedział Pacheco. “Rozmowa twarzą w twarz podczas przekazywania istotnych informacji zapewniła lekarzom zaufanie i pewność siebie.” Meksyk zdobył nagrodę za swoją natychmiastową i efektywną reakcję na pojawienie się wirusa świńskiej grypy. Dr Margaret Chan, dyrektor generalny WHO pochwaliła władze meksykańskie za ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, co pozwoliło innym krajom przygotować się do sytuacji kryzysowej .[i] “Ministerstwo Zdrowia dołożyło wszelkich wysiłków, aby wykorzystać wideokonferencje w celu uproszczenia komunikacji pomiędzy wszystkimi instytucjami,” powiedział Pacheco.

“Komunikacja ta stała się nieoceniona podczas kontaktów ze służbą medyczną w całym kraju.” Przy użyciu systemów Polycom zainstalowanych w siedzibie głównej, Ministerstwo Zdrowia stworzyło komunikację audiowizualną z ośrodkami zdrowia, szpitalami i uniwersytetami w całym Meksyku. CENETEC używa sieci do komunikacji wizualnej, która obejmuje systemy do wideokonferencji firmy Polycom zlokalizowane w Mexico City oraz 12 różnych stanach. Sieć została zainstalowana przez Grupo SIO, partnera regionalnego Polycom, posiadającego doświadczenie w zakresie aplikacji tele-medycznych. Przy użyciu infrastruktury firmy Polycom, CENETEC regularnie przeprowadzał wideokonferencje z 16 ośrodkami zdrowia, szpitalami i uniwersytetami. W początkowej fazie ataku świńskiej grypy, kierownictwo służby medycznej wykorzystało sieć do organizacji sesji edukacyjnych dotyczących patogenezy H1N1, immunologii, powikłań, edukacji w poradniach medycznych oraz porad psychologicznych dla opiekunów chorych osób. Eksperci brali również udział w dyskusjach dotyczących wybuchu epidemii grypy. Sesje umożliwiły bezpośrednią komunikację z 1 500 pracownikami służby zdrowia. CENETEC szacuje, że kolejne 1 500 ekspertów medycznych miało dostęp do nagrań tych sesji za pomocą retransmisji przez sieć telekomunikacyjną lub za pośrednictwem Internetu.

Eksperci medyczni oczekują, że komunikacja wizualna okaże się nieoceniona również tej jesieni we wzmożonym okresie występowania grypy. Władze służby medycznej w Meksyku regularnie wykorzystują komunikację audiowizualną dla potrzeb telemedycyny i teleedukacji. Na przykład, aby zapewnić opiekę najuboższemu stanowi Oaxaca CENETEC wykorzystuje 15 mobilnych jednostek firmy Polycom, które podróżują z miejsca na miejsce.   Systemy są uruchamiane na osiedlach, a pracownicy służby zdrowia przyjmują pacjentów przez cztery do pięciu dni. Zazwyczaj personel medyczny zajmuje się leczeniem 200 pacjentów w miesiącu. Zespoły terenowe wykorzystują łącze satelitarne 512Kbps (384 Kbps używane jest podczas wideokonferencji) do konsultacji z ekspertami w miastach Meksyku i Oaxaca.  “Rozwiązania Polycom instalowane i wspierane przez Grupo SIO zapewniają nam wyjątkową wydajność,” powiedział Pacheco, który zwraca uwagę na opartą na standardach architekturę oferową przez firmę Polycom. Dzięki niej CENETEC może organizować wideokonferencje z szeroką gamą systemów. “Każda sesja odbywa się bez zakłóceń lub przerw w połączeniach, nawet, gdy przeprowadzamy ją przez mobilny internet i współpracujemy ze starszymi systemami i sprzętem innych dostawców.” “Sieć do komunikacji audiowizualnej CENETEC musi być niezawodna i zapewniać wysoką jakość, dlatego zalecamy używanie systemów Polycom,” powiedział Jorge Perafán, dyrektor generalny w Grupo SIO. “Organizacja musi łączyć się z innymi instytucjami w takich sytuacjach jak epidemia świńskiej grypy, a systemy firmy Polycom pozwalają na łatwą łączność z innymi systemami bez względu na ich producenta. Systemy zapewniają również niezawodne połączenia, nawet poprzez Internet publiczny, co dodatkowo zwiększa niezawodność sieci i wpływa na satysfakcję klienta.” 

Firma Polycom

Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań ujednoliconej  komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne  zapewniają transmisję głosu i obrazu wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy,  sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem  partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN.

Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.pl.


[i]  “Meksyk otrzymał nagrodę za reakcję na wybuch epidemii grypu,” Olga R. Rodriguez, AP, 4 lipca 2009 r. Accessed on July 29 at http://news.yahoo.com/s/ap/20090704/ap_on_re_la_am_ca/lt_swine_flu   


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »