Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Technologie mobilne coraz popularniejsze w szkołach

Technologie mobilne coraz popularniejsze w szkołach
Zobacz więcej zdjęć »
Ułatwiają robienie notatek i przeglądanie materiałów multimedialnych. Umożliwiają przeprowadzenie konsultacji przez Internet. A przede wszystkim sprawiają, że nauka jest bardziej efektywna. To dlatego po tablety coraz chętniej sięgają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Technologia w służbie edukacji
W 2011 r. producenci dostarczyli na polski rynek 166 tys. tabletów. Według raportu TMT Predictions 2012, opublikowanego przez firmę Deloitte, sprzedaż tabletów i smartfonów osiągnie rekordowy poziom. Placówki edukacyjne w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tymi urządzeniami coraz chętniej wprowadzają je do swojej oferty i tym samym poprawiają swoim słuchaczom dostęp do materiałów edukacyjnych.

- Tablety stopniowo wypierają tradycyjne pomoce naukowe. Dlatego w tym roku stworzyliśmy specjalny pakiet edukacyjny, w którym można korzystać z tabletu nawet za 0 zł miesięcznie – informuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja. - Dzięki systemowi Android użytkownicy tabletów mają dostęp do licznych aplikacji, umożliwiających przeglądanie i edytowanie notatek. -  dodaje.

Oferowany przez TEB Edukacja E-pakiet, obejmuje nowoczesny tablet, wraz z mobilnym dostępem do Internetu oraz pakietem edukacyjnym. Szkoła zapewnia również możliwość przeprowadzenia e-konsultacji z nauczycielami. Po zakończeniu edukacji użytkownicy mogą wykupić urządzenie na własność – na niektórych kierunkach po cenie symbolicznej złotówki.

Tablet kontra kserówki
Wykorzystanie nowych technologii w edukacji jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Słuchacze mają możliwość bieżącego przeglądania materiałów, zamiast stać w kolejce do punktu ksero bądź czytelni wystarczy połączyć się z internetem i skorzystać z multimedialnej biblioteki i materiałów edukacyjnych.

- W założeniu tablet jest elementem, który ma zwiększać atrakcyjność oferty naszej szkoły. Oprócz funkcji edukacyjnej, urządzenie może również pełnić funkcję rozrywkową. Chcemy, aby tablety łączyły przyjemne z pożytecznym – przekonuje przedstawiciel TEB Edukacja. 

Producenci prześcigają się w tworzeniu dodatkowych gadżetów ułatwiających korzystanie z tabletów. Popularne są klawiatury, myszki, a także głośniki i podstawki, które umożliwiają wygodne oglądanie filmów w podróży.

Potęga Androida
Dzięki zainstalowanemu w tablecie systemowi Android 4.0 możliwy jest dostęp do ogromnej bazy aplikacji w Android Market. Aplikacje służą nie tylko do rozrywki. Spora ich część rozszerza możliwości tabletu również o funkcje edukacyjne, m.in. przeglądania czy edycji wszelkiego rodzaju dokumentów czy plików multimedialnych. Dzięki temu użytkownicy tabletów mogą korzystać z samodzielnie przygotowanych dokumentów i odczytywać je na urządzeniu w dowolnym formacie.

- Tablet można również podłączyć pod rzutnik, dzięki czemu do prezentacji multimedialnych nie potrzebujemy komputera. Wystarczy pobrać aplikację Document To Go, która umożliwia podgląd i edycję dokumentów we wszystkich popularnych formatach pakietu biurowego - dodaje Adam Zawielak.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Artefakt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »