Zdrowie » Medycyna
„To robi większe wrażenie, niż człowiek chodzący po księżycu” Wręczono Portrety Polskiej Medycyny 2
Zobacz więcej zdjęć » |
Poznaliśmy grono uhonorowanych tytułami Portrety Polskiej Medycyny 2015. Wręczenie wyróżnień zwieńczyło pierwszy dzień XI edycji Forum Rynku Zdrowia, jednej z najbardziej opiniotwórczych debat o stanie oraz przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Laureatami Portretów Polskiej Medycyny 2015 zostali:
dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Menedżer Rynku Zdrowia w kategorii placówek publicznych
Docent Maciej Kowalczyk od 2000 r. lat kieruje Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Szpital słynie nie tylko z medycyny na najwyższym poziomie. Uwagę zwracają również liczne inwestycje, możliwe między innymi dzięki sprawnie pozyskiwanym źródłom pozabudżetowym. W 2011 roku szpital przeszedł gruntowną modernizację. Dyrektor Maciej Kowalczyk realizuje także liczne przedsięwzięcia pomagające nieuleczalnie chorym dzieciom, współpracując z wieloma organizacjami zajmującymi się działalnością charytatywną na rzecz najmłodszych pacjentów.
Beata Drzazga, prezes BetaMed w Katowicach – Menedżer Rynku Zdrowia w kategorii placówek niepublicznych
BetaMed świadczy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta w 70 oddziałach na terenie 11 województw. Firma stworzona i zarządzana przez prezes Beatę Drzazgę prowadzi też kompleks medyczno-usługowy Medical Active Care w Chorzowie, oferujący pobyty dzienne dla seniorów, pobyty stałe dla osób starszych i przewlekle chorych, a także świadczenia z zakresu rehabilitacji. Istotą działalności firmy BetaMed jest opieka nad osobami, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają systematycznych świadczeń pielęgniarskich bez konieczności przebywania w oddziałach lecznictwa stacjonarnego. W dobie starzejącego się społeczeństwa to szczególnie ważny aspekt działalności BetaMed.
prof. Włodzimierz Jarmundowicz, kierownik Katedry i Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu i dr Paweł Tabakow, Katedra i Klinika Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu – Portret Polskiej Medycyny w kategorii Lekarze Rynku Zdrowia.
Kierowany przez profesora Włodzimierza Jarmundowicza i doktora Pawła Tabakowa zespół dokonał rzeczy uważanej dotąd za niemożliwą. Pacjent z przeciętym rdzeniem kręgowym po nowatorskiej operacji przeprowadzonej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zaczął chodzić z pomocą sprzętu ortopedycznego. Po raz pierwszy na świecie pacjentowi z takim urazem przeszczepiono glejowe komórki węchowe pobrane z mózgu, doprowadzając do częściowej regeneracji rdzenia kręgowego. Brytyjski profesor Geoffrey Raisman z University College w Londynie, który ponad 20 lat temu odkrył właściwości regeneracyjne komórek glejowych, na widok Dariusza Fidyki, pacjenta stawiającego pierwsze kroki, powiedział: „To robi większe wrażenie, niż człowiek chodzący po księżycu”.
Otwarcie Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu – Wydarzenie Rynku Zdrowia 2015
Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu powstała dzięki wspólnej inicjatywie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Zebranie środków na budowę kliniki to przykład skutecznego połączenia funduszy unijnych i Ministerstwa Zdrowia oraz społecznej ofiarności. Prof. Alicja Chybicka wraz z Fundacją konsekwentnie i skutecznie zabiegała o przeniesienie klinki onkologii i hematologii dziecięcej z ponad 100-letniej siedziby. Portret został przyznany za konsekwencję w dążeniu do celu i fundraising na wzorcowym poziomie.
Oddanie do użytku Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu – Wydarzenie Rynku Zdrowia
To pierwszy od wielu lat tzw. szpital marszałkowski, wybudowany i jednocześnie wyposażony od podstaw. Z zadania tego wywiązała się spółka celowa Nowy Szpital Wojewódzki, powołana przez dolnośląski samorząd. Wybudowanie i wyposażenie 550-łóżkowego szpitala – od wmurowania kamienia węgielnego do przyjęcia pierwszych pacjentów – trwało 5 lat. Szpital na wrocławskich Stabłowicach jest przykładem konsekwentnie realizowanej formy finansowania inwestycji szpitalnej, opartej na środkach własnych urzędu marszałkowskiego i kredycie zaciągniętym w Europejskim Banku Inwestycyjnym.
Barbara i Jerzy Stuhrowie – wyróżnienie specjalne Osobowość Rynku Zdrowia
W 2011 roku lekarze zdiagnozowali u Jerzego Stuhra nowotwór. Świadkiem walki o zdrowie i życie znakomitego aktora staje się cała Polska, gdyż pan Jerzy nie ukrywa choroby, wręcz oswaja z nią cały kraj. Udziela licznych wywiadów. Wielokrotnie podkreśla, jak ważne w walce z rakiem jest wsparcie psychologiczne. „Moją podporą była dla mnie moja żona, która natychmiast zdecydowała się "chorować" ze mną. Stanąłem do walki uzbrojony już w pomoc psychoonkologiczną” – powiedział Jerzy Stuhr w jednym
z wywiadów. Od wielu lat państwo Barbara i Jerzy Stuhrowie aktywnie wspierają działalność Stowarzyszenia Unicorn, które w październiku 2014 r. uruchomiło w Krakowie stacjonarne Centrum Psychoonkologii. Placówka świadczy pomoc chorym na nowotwory. Można tam uzyskać nieodpłatnie m.in. wsparcie psychologiczne, porady onkologa, dietetyka i terapeutów z różnych dziedzin. Pan Jerzy Stuhr jest także ambasadorem kampanii: Nie ból się! – rak wolny od bólu.
Ludzie, którzy uratowali życie skrajnie wyziębionemu 2-letniemu Adasiowi – Liderzy Rynku Zdrowia – Podkomisarz Michał Godyń, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach oraz prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.
30 listopada 2014 roku 2-letniego Adasia odnalazł podkomisarz Michał Godyń, zastępca komendanta komisariatu w Krzeszowicach, udzielając dziecku pierwszej pomocy. Potem akcję przejęli ratownicy. Adaś trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
w Krakowie-Prokocimiu w stanie skrajnego wyziębienia. Lekarzom udało się podnieść temperaturę ciała chłopca z rekordowo niskiej 12,7 stopni Celsjusza do 36 stopni. Po prawie trzech miesiącach chłopiec opuścił szpital. To wielki sukces całego zespołu lekarzy kierowanego przez prof. Janusza Skalskiego, kierownika Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Adasia światowe media określiły mianem „pacjenta wszechczasów”. Dowiedziało się o nim około 4 mld ludzi.
Portrety Polskiej Medycyny stanowią coroczne podsumowanie wydarzeń w branży medycznej. Wyboru laureatów dokonało połączone Kolegium Redakcyjne zespołów dziennikarskich miesięcznika Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.
Gala wręczenia Portretów Polskiej Medycyny zwieńczyła pierwszy dzień XI Forum Rynku Zdrowia, jednej z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych publicznych debat o obecnym stanie oraz przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce. Co roku w dyskusji uczestniczy ponad 1000 osób, przedstawicieli szeroko rozumianego środowiska medycznego, wybitne postaci medycyny, menedżerowie placówek medycznych, przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej.
###
Informacje o Grupie PTWP SA:
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.
Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i miesięcznika Farmer. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP–ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.
Posiada 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publiaktor.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.
W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.
Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.
Dodatkowe informacje:
Marta Stach, Imago Public Relations
T. 32 608 29 85, M. 609 808 119
m.stach@imagopr.pl
Nadesłał:
ImagoPR
|
Komentarze (0)