Kultura, sztuka » Muzyka
„Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir” - koncert i spotkanie z Anją Orthodox
Zobacz więcej zdjęć » |
Artystka porozmawia z publicznością o swej przyjaźni z Tomkiem, jego życiu i pasjach, a także wykona kilka utworów swego zespołu Closterkeller.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Beksiński na Śląsku” to jedyna w tym roku w Polsce tak obszerna wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, która trwa do 25 września w Tichauer Art Gallery w Tychach. Widzowie mogą zobaczyć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, 5 nietuzinkowych dzieł z „kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione, oraz wystawę „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition”. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających będzie mógł wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.
Festiwalowi towarzyszą także liczne, weekendowe wydarzenia towarzyszące. W piątkowy wieczór 15 lipca od godz. 19.00, który upłynie pod hasłem „Tomasz Beksiński - romantyk czy wampir”, odbędzie się spotkanie z Anją Orthodox, wokalistką zespołu Closterkeller. Piosenkarka porozmawia z publicznością i powspomina Zdzisława i Tomka Beksińskich, opowie anegdoty z czasów jej przyjaźni z Tomkiem oraz wykona kilka utworów z repertuaru Closterkellera. Dodatkowo widzowie będą mogli porozmawiać z Marianem Majchrzakiem, znajomym rodziny Beksińskich i kolekcjonerem sztuki z Nowego Jorku. Wieczór wypełnią ulubione utwory Tomasza Beksińskiego i będzie można potańczyć przy dźwiękach Wishbone Ash, The Free, Genesis, Marillion, Pink Floyd, Premiata Forneria Marconi, Lacrimosy, Closterkeller i innych zespołów grających w podobnym klimacie. Wieczór muzyczny poprowadzi Janusz Barycki z Fundacji Beksiński.
Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Jest to pierwsza w historii, niepowtarzalna i tak kompleksowa prezentacja twórczości i ogromnej kreacji tego wielkiego artysty, w tym roku w Polsce do zobaczenia tylko w Tichauer Art Gallery w Tychach do 25 września.
Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.
Nadesłał:
dorota5
|
Komentarze (0)