Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Traumeel S – skuteczny jak diklofenak sodu, lecz bardziej bezpieczny

Traumeel S – skuteczny jak diklofenak sodu, lecz bardziej bezpieczny
Zobacz więcej zdjęć »
Przełomowe badanie wykazało, że lek Traumeel S jest tak samo skuteczny jak tradycyjne leki (diklofenak sodu) w leczeniu bólu i stanów zapalnych związanych ze skręceniem stawu skokowego. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Heel.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

“Wyniki tego badania są naprawdę ważne dla wszystkich  pacjentów, ponieważ oznaczają, że po raz pierwszy mają oni rzeczywistą możliwość wyboru sposobu leczenia. Traumeel S i diklofenak sodu okazały się być równie skuteczne w zmniejszaniu bólu i poprawie funkcjonowania kończyny w trakcie codziennych zajęć już w ciągu siedmiu dni stosowania” – Profesor Carlos González de Vega,  Medical School of the Autonomous University of Madrid, and Medical Director and Chief Executive Officer of the MEDYR Clinic for Sports Medicine and Rehabilitation, Madryd, Hiszpania.

„To wspaniałe, że Traumeel S okazał się tak skuteczny, jak diklofenak, szczególnie że  jest odpowiedni dla większości pacjentów.” – Profesor Cathy Speed, Consultant in Rheumatology & Sports Medicine, Cambridge Centre for Health and Performance, Cambridge, Wielka Brytania.


Taki lek jest skuteczny
Przełomowe badanie wykazało, że lek Traumeel S jest tak samo skuteczny jak tradycyjne leki (diklofenak sodu)  w leczeniu bólu i stanów zapalnych związanych ze skręceniem stawu skokowego. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Heel.  Jego wynik  z pewnością pomoże w przekonaniu osób nastawionych sceptycznie do leków homeopatycznych. 

Badanie TAASS
Badanie o nazwie Traumeel Acute Ankle Sprain Study (TAASS) zostało przeprowadzone  w 2011 roku, a jego rezultaty przedstawiono podczas Europejskiego Kongresu EULAR (European League Against Reumatism) 2012 w Berlinie. Impreza ta stała się w ostatnich latach głównym wydarzeniem w kalendarzu światowej reumatologii, w tegorocznej edycji  wzięło udział ponad piętnaście tysięcy specjalistów z całego świata. Wyniki opublikowano także w „Annals of the Rheumatic Diseases” 2012, który należy do grupy BMJ Journals. Jest to magazyn dla lekarzy reumatologów o jednym z najwyższych impact factor w tej dziedzinie – obecnie  wynosi on 8,723. (Impact factor (IF) – w tłumaczeniu „Miara oddziaływania” – to wskaźnik prestiżu i siły oddziaływania czasopism naukowych, ustalany przez Instytut Filadelfijski (Institute of Scientific Information, obecnie części koncernu wydawniczego Thomson), na podstawie prowadzonego przez ten instytut indeksu cytowań publikacji naukowych.).

Cel i metodologia
Celem badania było wykazanie skuteczności leku Traumeel S (w maści i w żelu) w porównaniu do najczęściej stosowanego w urazach narządów ruchu, leku z grupy NLPZ  - diklofenaku sodu.  Zdecydowano się na porównanie właśnie z tą substancją czynną, ponieważ jego skuteczność w zwalczaniu bólu i stanu zapalnego jest udowodniona i akcpetowalna od ponad czterdziestu lat.

Badanie TAASS przeprowadzono na grupie 449 pacjentów, a uczestniczyło w nim 15 ośrodków badawczych. Populację badaną stanowili aktywni fizycznie mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 40 lat. 

Było to randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowane, wieloośrodkowe badanie (ang. RCT – randomized clinical trial) oceniające skuteczność leku Traumeel S (w maści i żelu) w odniesieniu do redukcji bólu i poprawy funkcji kończyny w porównaniu z żelem zawierającym diklofenak sodu w stężeniu 1% w ostrym skręceniu stawu skokowego.

Skręcenie stawu skokowego zostało wybrane do badania, ponieważ jest ono jednym z najczęstszych
urazów mięśniowo-szkieletowych i dzięki temu dostarcza dużej populacji, która może być leczona w stosunkowo krótkim czasie. Ma ono mierzalne cechy i objawy (np. ból i obrzęk), a także następstwa (np. zaburzenie funkcji kończyny). Może być leczone aż do pełnego powrotu pacjenta do
zdrowia w stosunkowo krótkim okresie.

Wyniki 
Badanie TAASS potwierdziło, iż maść i żel Traumeel S są równie skuteczne jak żel zawierający 1% diklofenak sodu w leczeniu bólu na każdym etapie terapii. Zmniejszenie bólu stawu skokowego zostało zaobserwowane od 4 dnia kuracji, trwało przez 14-dniowy okres leczenia, ból był znikomy do 14 dnia i ustępował całkowicie po 6 tygodniach.

Maść i żel Traumeel S są lekami równie skutecznymi jak żel zawierający diklofenak sodu w poprawie funkcji kończyny podczas czynności życia codziennego (w ocenie przy użyciu skali FAAM ADL) w 7 dniu leczenia, natomiast po 6 tygodniach od urazu, u wszystkich pacjentów funkcja kończyny powróciła do normy.

Podsumowanie
W  badaniu TAASS wykazano, że leki Traumeel S maść i żel są równie skuteczne jak diklofenak sodu   w randomizowanym badaniu kontrolowanym tj. badaniu zgodnym ze „złotym standardem” metodyki badań. 

Miejscowo stosowane preparaty Traumeel S są równie skuteczne w zmniejszaniu bólu 
i poprawianiu funkcji stawu co miejscowo stosowane leki z  grupy NLPZ, np. żel  1% diklofenaku sodu.

Leki  Traumeel S wykazują mniej działań niepożądanych niż leki z grupy NLPZ, są lepiej tolerowane, są dostępne pod postacią tabletek, maści, żelu, dzięki czemu możliwe są rożne opcje terapeutyczne,      a ich wyjątkowy mechanizm działania wpływa korzystnie na regenerację i gojenie tkanek, podczas gdy leki z grupy NLPZ mają udowodnione szkodliwe działanie na proces gojenia tkanek miękkich.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (1)

  • avatar
    ~oli 2013-03-24 21:26:22

    Zdecydowanie warto zamienić diklofenak na bezpieczniejszy lek, szczególnie że na rynku są zamienniki, które nie wyrządzają takich poważnych szkód. Najbardziej powinny uważać osoby mające problemy sercowe. Ja od jakiegoś czasu stosuję Anapran.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »