Gospodarka » Przemysł

Trzy sposoby na lepszą toaletę

Drobne usprawnienia znaczą wiele znaczą w toalecie publicznej. Oto trzy proste sposoby na podniesienie higieny i poprawę wizerunku także od tej strony.

O wizerunek warto dbać także w toalecie. Nie trzeba przy tym, kosztem 25 mln euro, budować łazienek ze złota, jak zrobił pewien chiński deweloper stawiający wieżowiec w Hongkongu. Czasem wystarczy zadbać o kilka prostych urządzeń pomagających utrzymać higienę, a przy okazji obniżyć koszty.

Myć ręce w sposób higieniczny

Z punktu widzenia osoby odwiedzającej toaletę (niezależnie od tego, czy chodzi o taką, która działa przy restauracji, na dworcu czy po prostu w mieście) najważniejsza jest czystość. Tego nikt nie neguje – większość wucetów jest regularnie sprzątana. Zawsze jednak można się do czegoś przyczepić. Choćby do dozowników mydła.

Dla wielu osób korzystanie z urządzeń dotykowych jest, delikatnie mówiąc, krępujące. Trudno przemóc się i wycisnąć porcję mydła z pojemnika, który wcześniej dotykany był przez setki ludzi – i to nieumytymi rękoma. Tacy ludzie mają rację: badania pokazują, że w ten sposób do mydła dostać się mogą groźne szczepy bakterii kałowych.

Rozwiązaniem problemu może być wykorzystanie dozownika bezdotykowego. Zasada działania takiego urządzenia jest prosta – wystarczy podstawić pod nie ręce, a sensor inicjuje podanie mydła. W podobny sposób można usprawnić pracę kranów.

Zamiast mydła – gotowa piana

Czy jednak zawsze mydła? To kolejna mała rzecz, którą można poprawić w toalecie – zamiast nalewanego każdego dnia mydła (lub innej substancji, która mydło udaje) można wykorzystać dozowniki podające specjalnie przygotowaną pianę mydlaną.

Jej zalety? Po pierwsze, mniejsze zużycie mydła. W przypadku nowoczesnych urządzeń oszczędności mogą sięgać nawet 50 proc. Po drugie, piana może być przyjaźniejsza dla skóry, nie wysuszać jej tak bardzo, jak najtańsze mydło z sieciowej hurtowni. I wreszcie po trzecie, spada także zużycie wody. I to o 30 proc.

Także z punktu widzenia korzystającego z toalety podawana bezpośrednio na ręce piana wydaje się być rozwiązaniem lepszym. Kiedy z dozownika wypływa mydło, pojawiają się z reguły wątpliwości – z czym rzeczywiście mamy do czynienia? Piana oceniana jest zupełnie inaczej.

Pojemniki sanitarne w damskich toaletach

Kolejna rzecz dotyczy przede wszystkim toalet damskich. Potrzeby kobiet w zakresie ich wykorzystania są inne, niż mężczyzn i nie ograniczają się jedynie do podstawowych czynności fizjologicznych. Warto więc wyposażyć w specjalne pojemniki sanitarne.

Dzięki nim możliwa będzie higieniczna segregacja wykorzystanych środków higieny intymnej. Tampony czy podpaski nie będą już zalegać w otwartym, widocznym dla wszystkich, koszu na śmieci. Co więcej, jeśli pojemnik wyposażony jest w bezdotykową klapkę, nie trzeba wchodzić w bezpośredni kontakt z przedmiotami dotykanymi wielokrotnie przez obcych ludzi.

Proste? Oczywiście, że proste. Zamiast wydawać miliony na złote muszle klozetowe, lepiej zadbać o podstawowe wyposażenie toalety. W ten sposób poziom higieny będzie wyższy, a wizerunek – lepszy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Źródło: Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy CWS-BocoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

CWS - BOCO
http://www.cws-boco.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »