Społeczeństwo » Społeczeństwo

Tu zaczyna się biznes i przyjaźnie - XXVI edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play

Program Przedsiębiorstwo Fair Play to organizowane na szeroką skalę przedsięwzięcie, które już od ponad 25 lat wskazuje firmom w całej Polsce wartości, jakimi najlepiej kierować się w swoich działaniach.

W tak dynamicznie zmieniającym się świecie coraz trudniejsze  okazuje się podejmowanie słusznych decyzji i dokonywanie właściwych wyborów bez  wdrożenia dobrego systemu wartości i stałego przestrzegania ustalonych zasad działania.  Celem programu jest zachęcanie do codziennego stosowania norm rzetelnego  postępowania i uczciwości we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzą lokalną  i państwową. To nie tylko sprawdzony sposób budowania trwałej i silnej pozycji firmy, ale także przepis na lepszą samoocenę pracowników, satysfakcję z wykonywanej pracy  i motywację do osiągania wyznaczonych celów.

Idealna pora na pokazanie silnej marki Twojej firmy

Po raz 26 organizatorzy zapraszają firmy z całej Polski do dołączenia do społeczności Przedsiębiorstw  Fair Play i potwierdzenia, że uczciwość jest wartością przewodnią w przedsiębiorstwie. Deklaracje  zgłoszeniowe można przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na www.fairplay.pl. Warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności gospodarczej, od co najmniej  roku kalendarzowego, poprzedzającego tegoroczną edycję oraz posiadanie siedziby w Polsce.  Zgłoszenia mogą wysyłać wszystkie przedsiębiorstwa niezależnie od branży. 

Po przesłaniu deklaracji zgłoszeniowej przedsiębiorstwo przystępuje do wypełnienia elektronicznej  ankiety, w której wskazuje najważniejsze informacje dotyczące swojej działalności. Przedsiębiorstwo  Fair Play to jeden z nielicznych certyfikatów przyznawany na podstawie szczegółowej, dwuetapowej  weryfikacji. 

W pierwszym etapie oceniana jest kondycja przedsiębiorstwa na podstawie wypełnionej przez nie  ankiety. Następnie, w firmach zakwalifikowanych do II etapu, odbywają się wizyty odpowiednio  wykwalifikowanych audytorów, którzy weryfikują prawdziwość danych zawartych w ankietach.  Jesienią Kapituła Programu, do udziału w której zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli  administracji, samorządów i uczelni podejmie decyzje o przyznaniu poszczególnych nagród. Każdą  edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, podczas której następuje uroczyste ogłoszenie  wyników.

Przedsiębiorstwa, które są dobrym przykładem

Firmy uzyskujące tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play przestrzegają przepisów prawa oraz przyjętych norm  społecznych, wywiązują się z podjętych zobowiązań, wykazują szacunek wobec partnerów  biznesowych, stosują zasady uczciwej konkurencji i przejrzystości informacji, biorą odpowiedzialność  za pracowników, środowisko naturalne i społeczność lokalną. Na przestrzeni 25 lat certyfikat został


przyznany ponad 2 500 firmom, w tym zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i tym mniejszym,  działającym na lokalnych rynkach. Łącznie do programu napłynęło dotychczas 11 660 zgłoszeń, a w tegorocznej edycji deklaracje uczestnictwa złożyło ponad 80 firm.

Historyczna nagroda dla polskiego biznesu!

W Polsce jest wiele firm, które działają nie tylko dla zysków, lecz przede wszystkim w służbie  odpowiedzialności dla Polski i Polaków. Wyznaczony sobie sposób działania i wierność wyznawanym  zasadom zasługuje na wielki szacunek i szeroką promocję. W 2023 roku po raz pierwszy w historii  programu przyznana zostanie specjalna nagroda dla firm, które sięgną po certyfikat Przedsiębiorstwo  Fair Play po raz 25! Uhonorowanie ich będzie namacalnym dowodem na poparcie wysokiej zasadności  wdrożenia na stałe zasad strategii bycia fair play we wszystkich polskich przedsiębiorstwach.

Poparcie władz lokalnych

Program Przedsiębiorstwo Fair Play cieszy się mocnym poparciem władz regionalnych. Jest ono dla  Laureatów i Uczestników programu ważnym sygnałem, że to w jaki sposób rozwijają swoją firmę (w  oparciu o poszanowanie praw etyki w biznesie, dbałość o relacje z pracownikami i najbliższym  otoczeniem) jest istotny i zdobywa uznanie wśród innych. Program promuje dbanie o relacje z  interesariuszami przedsiębiorstwa, w tym z władzami lokalnymi czy regionalnymi. Uczciwe, stale  rozwijające się firmy to wielka korzyść dla otoczenia. Są one siłą napędową swojego regionu – zapewniają miejsca pracy czy wpływy do budżetu. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny program swoim  patronatem obejmują Marszałkowie większości województw. Certyfikat dzięki tak szerokiemu  poparciu staje się wyraźną rekomendacją, że z Przedsiębiorstwami Fair Play warto współpracować. 

Aktualne informacje na temat programu Przedsiębiorstwo Fair Play i udziału w certyfikacji uzyskać  można kontaktując się z biurem pod numerem 883 827 515 lub na stronie www.fairplay.pl

Regulamin Programu Przedsiębiorstwo Fair Play 2023

Organizatorem programu jest Fundacja Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem  Prywatnym – jeden z pierwszych w Polsce niezależnych instytutów badawczych i polskich think tank.  Program Przedsiębiorstwo Fair Play jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fair Play

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »