Społeczeństwo » Społeczeństwo
TWOJE ŻYCIE. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ. 8. ŚWIATOWY DZIEŃ ANTYKONCEPCJI
26 września po raz 8. w ponad 70 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Antykoncepcji (World Contraception Day). Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Twoje życie. Twoja przyszłość” i ma na celu podkreślenie, jak istotne w życiu młodych ludzi jest przyszłościowe myślenie w kontekście antykoncepcji oraz fakt, że nie powinna mieć ona charakteru działania „na ostatnią chwilę”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zmieniają się potrzeby młodych ludzi, ich dążenia i plany. W ślad za przeobrażeniami ich stylu życia podąża też nowoczesna antykoncepcja. Okazuje się, że najpopularniejsze metody zapobiegania ciąży nie zawsze stanowią dla nich najlepsze rozwiązanie. Dobrym przykładem są tabletki antykoncepcyjne, które wymagają bezwzględnej regularności, a ta dla wielu młodych kobiet jest trudna do osiągnięcia. Z tego względu na całym świecie coraz większą popularnością cieszy się antykoncepcja długoterminowa, która wpisuje się w oczekiwania młodych ludzi, którzy często odkładają założenie rodziny na później. W Finlandii[1] na przykład obecnie już co piąta kobieta stosuje długoterminowe rozwiązania, takie jak hormonalny system wewnątrzmaciczny.
W odróżnieniu od tabletek, antykoncepcja długoterminowa nie wymaga codziennego stosowania. Jednorazowa aplikacja hormonalnego systemu wewnątrzmacicznego zapewnia skuteczną ochronę przez kilka kolejnych lat. W tym czasie można cieszyć się życiem we dwoje i realizować swoje aspiracje: studiować, podróżować, czy zbierać doświadczenie zawodowe, bez obaw związanych z nieplanowaną ciążą. Jeśli zaś zmianie ulegną życiowe plany czy priorytety, nic nie stoi na przeszkodzie rozpoczęcia starań o dziecko: płodność wraca już z chwilą usunięcia systemu wewnątrzmacicznego czy implantu.
- W przypadku tabletek efektywność wymaga bezwzględnej konsekwencji. Tymczasem o co najmniej jednej tabletce w cyklu zapomina blisko połowa kobiet[2]. Jeden wewnątrzmaciczny system hormonalny działa natomiast przez trzy lata. Przez ten czas konieczne byłoby przyjęcie ok. 1092 pigułek antykoncepcyjnych. Oznacza to potencjalnie 1092 okazje do popełnienia błędu. Upowszechnienie wiedzy na temat różnorodnych form antykoncepcji - w tym tych najbardziej nowoczesnych jak antykoncepcja długoterminowa - to szansa na to, by młodzi ludzie podejmowali w przyszłości bardziej odpowiednie decyzje odnośnie życia seksualnego oraz świadomie planowali powiększenie rodziny – tłumaczy dr Grzegorz Południewski, ginekolog-położnik.
Antykoncepcja długoterminowa jest – zgodnie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego – uznawana za jedną z optymalnych form antykoncepcji: o korzystnym profilu korzyści w stosunku do ryzyka. Co ważne, mogą z niej korzystać także młode kobiety.
Światowy Dzień Antykoncepcji organizowany jest od 2007 roku. W jego ramach podejmowane są różnorodne tematy dotyczące odpowiedzialnego życia seksualnego oraz nowoczesnej antykoncepcji. Kampanię wspiera koalicja 11 organizacji pozarządowych z całego świata oraz przedstawiciele środowisk naukowych i biznesowych.
Więcej informacji na www.mozeszzapomniec.pl, www.your-life.com,
Kontakt:
Anna Kanmaz, Bayer
tel.: 22 572 35 06, e-mail: anna.kanmaz@bayer.com
Anna Wolska, PRIMUM PR
tel.: 22 690 67 50, mobile: 728 313 511, e-mail: a.wolska@primum.pl
Bayer HealthCare
Grupa Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Bayer HealthCare, spółka zależna Bayer AG, której roczna sprzedaż wynosi ponad 18,9 mld EUR (2013), jest jedną z wiodących światowych firm innowacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i medycyny. Działalność firmy obejmuje segment Animal Health, Consumer Care, Medical Care oraz Pharmaceuticals. Celem Bayer HealthCare jest dostarczenie innowacyjnych produktów służących ochronie zdrowia i profilaktyce zdrowotnej zarówno ludzi, jak i zwierząt na całym świecie. Bayer HealthCare zatrudnia łącznie 56 000 pracowników (2013) w ponad 100 krajach na całym świecie.
Więcej informacji na stronie www.healthcare.bayer.com.
Odwiedź nas również na Facebooku: https://www.facebook.com/healthcare.bayer oraz na Twitterze: www.twitter.com/BayerHealthCare
Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat prasowy może zawierać dotyczące przyszłości oświadczenia opierające się
na aktualnych założeniach i prognozach Grupy Bayer lub zarządów poszczególnych podgrup. Istnieje wiele znanych oraz nieznanych rodzajów ryzyka, niewiadomych oraz innych czynników, które mogą spowodować znaczące różnice pomiędzy rzeczywiście osiągniętymi w przyszłości wynikami, sytuacją finansową firmy oraz tempem jej rozwoju a wartościami szacunkowymi zawartymi w niniejszym dokumencie. Do czynników tych należą również te, które zostały opisane w publicznych sprawozdaniach firmy Bayer dostępnych
pod adresem www.bayer.com. Firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za aktualizację takich dotyczących przyszłości oświadczeń ani za porównywanie ich zgodności z jakimikolwiek przyszłymi wydarzeniami.
[1] Kaislauso J, Uterine perforation caused by intraute devices, Human Reproduction, 2013, (28): 1546-1551
[2] Rosenberg, Waugh.: AJOG 1999;180:S276, n=942
Nadesłał:
primum_pr
|
Komentarze (0)