Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Twórcy "South Parku" drwią z Indiany Jonesa

Twórcy "South Parku" drwią z Indiany Jonesa
Zobacz więcej zdjęć »
Jeden z ostatnich odcinków serialu "Miasteczko South Park" wzbudził ogromne kontrowersje w USA, szczególnie w środowiskach żydowskich. W jednej ze scen animacji Steven Spielberg wraz z Georgem Lucasem gwałcą Harrisona Forda.

Scena gwałtu reżyserów na Indianie Jonesie szczególnie wzburzyła organizacje żydowskie, jako że Spielberg utożsamiany jest z Amerykanami żydowskiego pochodzenia.

Oliwy do ognia w całej sprawie dolewa fakt, iż odcinek został wyemitowany w zeszłą środę - w dzień żydowskiego święta Yom Kippur.

- Rozumiemy, że ten serial przedstawia rzeczywistość za pomocą ostrej satyry i pamiętamy, że nie raz pojawiało się w nim w przeszłości sporo wątków antyżydowskich. Jednak takie przypadki mogą zostać wykorzystane przez tych, którzy nas nienawidzą - oświadczyła "New York Daily" Myrna Shinbaum z Ligi Antydefamacyjnej (amerykańskiej organizacji żydowskiej, jednej z najważniejszych na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami rasowymi wobec ŻydówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »