Firma » Finanse

Umowa o kredyt gotókowy - czyli niezmiernie ważny dokument

Umowa o kredyt gotókowy - czyli niezmiernie ważny dokument
Zobacz więcej zdjęć »
Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, którym zainteresowana jest spora grupa Polaków. Oczywiście powód zainteresowania najczęściej jest jeden – brak pieniędzy na sfinansowanie większych wydatków, albo też po prostu na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, najczęściej szukamy kredytu taniego. To z pozoru proste zadanie. Wystarczy spojrzeć na koszty kredytu, jego oprocentowanie i wskaźnik RRSO, by szybko się dowiedzieć, czy dany kredyt jest kredytem korzystnym czy też nie. Owszem - w przypadku większości kosztów, takie działanie ma sens, najczęściej jednak polega na pobieżnym sprawdzeniu tabeli opłat, a nierzadko kończy się wysłuchaniem tego, co na ten temat ma do powiedzenia pracownik banku. Błąd - wszelkie tego typu informacje znajdują się w umowie kredytu i tam ich należy szukać, ponieważ tylko one są wiążące.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Umowa kredytu to dokument, w którym określone są wszystkie zasady przyznania danego kredytu, prawa i obowiązki stron, oraz wszelkie koszty kredytu. Najczęściej jest to dokument pisany dość skomplikowanym językiem, długi i traktowany przez wielu klientów bardzo po macoszemu.

Najczęściej ten dokument uznawany jest jako formalność i dobrze jest, jeśli klient go choć pobieżnie przegląda. Często jest inaczej - szybki podpis pod dokumentem, którego treści podpisujący klient nie poznał to norma - błąd.

Decydując się na kredyt, warto zapamiętać, że umowa jest niezwykle istotnym dokumentem i zapoznać się z nią od początku do końca i oczywiście zrozumieć. Co istotne, umowa często jest tylko jednym z wielu dokumentów. Są jeszcze aneksy, załączniki, dodatkowe dokumenty, których treść również trzeba poznać, gdyż nierzadko co do zasady, decydując się na kredyt i podpisując umowę, zatwierdzamy niejako to wszystko co znajduje się na dodatkowych dokumentach. Podpisując umowę kredytu, zgadzamy się choćby na koszty, które są wymienione w dodatkowej tabeli opłat i prowizji.

Czytanie takich dokumentów nie jest łatwe, ale obowiązkowe. Warto znać ich treść, przed złożeniem na nich podpisu, gdyż podpis oznacza zgodę i może nieść ze sobą skutki prawne. Najczęściej po złożeniu podpisu, z umowy nie można się wycofać, nawet jeśli odkryjemy, że jest dla nas wysoce niekorzystna. Opcja rezygnacji istnieje tylko przy zawieraniu umów na odległość i zawsze konieczne jest zachowanie odpowiedniego terminu - po jego przekroczeniu również nie ma od takiej umowy odwrotu.

Podsumowując - umowa kredytu jest dokumentem szczególnie istotnym. Czytanie tego co się podpisuje, powinno być w naszym interesie. W przypadku umów kredytu, to tym bardziej istotne. Podpisanie umowy, bez poznania jej treści, może bowiem stać się gwoździem do finansowej trumny.

Więcej informacji na temat kredytów gotówkowych uzyskasz na serwisie najtanszy-kredyt.net - porównania ofert kredytów, rankingi, analizy. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

abtarasew1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »