Gospodarka » Żywność
Urządzenia służące do wyciskania soku?
Zobacz więcej zdjęć » |
I dlatego chyba najważniejszym pytaniem, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć przed wybraniem jakiegoś konkretnego z nich, jest pytanie o jego – tj. tego urządzenia – przeznaczenie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Z czego będziemy wyciskać sok ?
A więc, z czego zamierzamy wyciskać sok i ile tak naprawdę jego potrzebujemy. Jeżeli zależy nam na otrzymaniu dużej ilości soku z owoców i warzyw w krótkim czasie, to wybierzmy sokowirówkę - pozyskany w ten sposób sok będzie bardzo klarowny, ale uboższy w substancje odżywcze niż sok z wyciskarki (wysokoodzywczy sok o mętnej, zawiesistej konsystencji, zawierający cząsteczki i włókna owoców). W sokowirówce będziemy mogli przygotować dużą ilość soku, ale tylko z większych objętościowo owoców i warzyw. Taki sok, szybko uzyskany, trzeba jednak będzie spożyć bezpośrednio po przygotowaniu, gdyż jego termin przydatności jest naprawdę bardzo krótki. Jeżeli z kolei zależy nam na otrzymywaniu soku z małych owoców czy też z warzyw liściastych, ziół, orzechów, nasion czy na zmieleniu mięsa albo otrzymywaniu musu – powinniśmy wybrać wyciskarkę do soku.
Utlenianie się soku
W przeciwieństwie do soku z sokowirówki, soku z wyciskarki nie trzeba spożywać zaraz po przygotowaniu, gdyż nie ulega on napowietrzaniu (wyjątek stanowią jedynie wyciskarki jednoślimakowe z ostrzami) i nie traci przez to swoich cennych wartości odżywczych. A jeżeli zamierzamy wyciskać sok jedynie z pomarańczy, to powinniśmy się zdecydować na (małą) wyciskarkę do cytrusów (do pomarańczy, cytryn, mandarynek; od 0,2 do 1 l; 20 – 80 W).
Ile trzeba wydać na dobre urządzenie do wyciskania soku
Następnie powinniśmy sobie odpowiedzieć, jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na nowy zakup. Generalnie ceny urządzeń służących do wyciskania soku są bardzo zróżnicowane. Najtańszymi są wyciskarki do cytrusów (od 20 do 800 zł), najdroższymi wyciskarki do soku (od 750 do 5000 zł). Za sokowirówkę zapłacimy od 60 do 2000 zł.
Tak ogromne zróżnicowanie cenowe wynika – po pierwsze – z materiału urządzenia, po drugie – z ilości innowacyjnych rozwiązań: funkcji i akcesoriów (regulacja prędkości, regulacja gęstości soku, automatyczne odprowadzanie miąższu, blokada kapania, samoczyszczenie, końcówki do mielenia mięsa, kawy, kręcenia makaronu, wymienne wałki czy gumowe nóżki), a także – po trzecie – z renomy marki: najpopularniejszymi markami sokowirówek są: Ariete, Bosch, Fagor, Gorenje, Kenwood, Moulinex, Philips oraz Zelmer; wyciskarek: Breville, Catler Europe, Lexen, Matstone, Tribest Corporation (Green Star).
Nadesłał:
ivona
|
Komentarze (0)